Γ Εθνική: Νικητής στο ντέρμπι ο Ηρόδοτος, ιστορικός «διασυρμός» για Αλμυρό

Η συντριβή του Αλμυρού στη πρεμιέρα του στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής, τράβηξε τα βλέμματα, καθώς ηττήθηκε με 1-6 στο Γάζι από την εντυπωσιακή Αναγέννηση Ιεράπετρας. Στο Ατσαλένιο, ο Ηρόδοτος κέρδισε στο πρώτο Ηρακλειώτικο ντέρμπι της κατηγορίας.

Στην Νεάπολη, ο ΠΟΑ επικράτησε 0-2 επί της ομώνυμης ομάδας, με γκολ που σημείωσαν οι Μέμμος-Γκελοσάνι, ενώ στις Αρχάνες ο Γιούχτας ηττήθηκε 0-1 από τον Αστέρα Ρεθύμνου.

Στο Ατσαλένιο με γκολ που σημείωσε ο Μυλωνάς με πέναλτι ο Ηρόδοτος επικράτησε 0-1 του Πόρου, ενώ η Δαμάστα ηττήθηκε 2-0 από τον Ρεθυμνιακό. Στα υπόλοιπα παιχνίδια, ο ΑΟΑΝ κέρδισε 2-1 τον Άρη Σούδας, η Παλαιόχωρα 2-0 τον Πλατανιά και η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 3-0 τον Άρη Ρεθύμνου.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:

22/10/20
ft
22/10/2016:00
ΗΡΟΔΟΤΟΣΗΡΟΔΟΤΟΣ2
2 - 0
ft
ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ0
21/10/20
ft
21/10/2016:00
ΠΟΑΠΟΑ1
1 - 3
ft
ΔΑΜΑΣΤΑΔΑΜΑΣΤΑ3
ft
21/10/2016:00
ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ0
0 - 1
ft
ΠΟΡΟΣΠΟΡΟΣ1
ft
21/10/2016:00
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.4
4 - 2
ft
ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ2
ft
21/10/2016:00
ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ0
0 - 1
ft
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ1
ft
21/10/2016:00
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΠΛΑΤΑΝΙΑΣ0
0 - 6
ft
ΑΛΜΥΡΟΣΑΛΜΥΡΟΣ6
ft
21/10/2016:00
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ2
2 - 3
ft
ΑΟΑΝΑΟΑΝ3
ft
21/10/2016:00
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ0
0 - 2
ft
ΓΙΟΥΧΤΑΣΓΙΟΥΧΤΑΣ2

Η βαθμολογία:

#StandingsΑΓΝΙΗΥΠΕΡΚΑΤΑΔΙΑΦΒΑΘ
1ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.220010376
2ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ22004046
3ΗΡΟΔΟΤΟΣΗΡΟΔΟΤΟΣ22003036
4ΑΟΑΝΑΟΑΝ22005326
5ΑΛΜΥΡΟΣΑΛΜΥΡΟΣ21017613
6ΓΙΟΥΧΤΑΣΓΙΟΥΧΤΑΣ21012113
7ΔΑΜΑΣΤΑΔΑΜΑΣΤΑ21013303
8ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ21013303
9ΠΟΑΠΟΑ21013303
10ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ21012203
11ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ21012203
12ΠΟΡΟΣΠΟΡΟΣ21011103
13ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ200213-20
14ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ200226-40
15ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ200204-40
16ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΠΛΑΤΑΝΙΑΣ200208-80

Η επόμενη αγωνιστική:

25/10/20
25/10/2016:00
ΠΟΑΠΟΑ v ΗΡΟΔΟΤΟΣΗΡΟΔΟΤΟΣ
25/10/2016:00
ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ v ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
25/10/2016:00
ΔΑΜΑΣΤΑΔΑΜΑΣΤΑ v ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.
25/10/2016:00
ΠΟΡΟΣΠΟΡΟΣ v ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ
25/10/2016:00
ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ v ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
25/10/2016:00
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ v ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
25/10/2016:00
ΑΛΜΥΡΟΣΑΛΜΥΡΟΣ v ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ
25/10/2016:00
ΓΙΟΥΧΤΑΣΓΙΟΥΧΤΑΣ v ΑΟΑΝΑΟΑΝ