Γ Εθνική: Εκπληκτικός ΑΟΑΝ «άλωσε» τη Νέα Σμύρνη, στον ΠΟΑ το Ηρακλειώτικο ντέρμπι

Την ξέφρενη πορεία του συνεχίζει ο ΑΟΑΝ που «άλωσε» και τη Νέα Σμύρνη, επικρατώντας 1-3 του ιστορικού Πανιώνιου για την 3η αγωνιστική του 7ου ομίλου της Γ Εθνικής. Την ίδια ώρα, ο ΠΟΑ, με «χρυσό» σκόρερ τον Κερμενίδη, επικράτησε 2-1 του Αλμυρού, στο Ηρακλειώτικο ντέρμπι της αγωνιστικής.

Στο Ατσαλένιο, ο ΠΟΑ έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Φώτη Καϊμακαμούδη, ήταν αγκαλιά με τη νίκη, ο Αλμυρός ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με τον Πιερτζιάκομι, όμως ο αρχηγός του ΠΟΑ δεν είχε πει την… τελευταία του κουβέντα και με γκολ ένα λεπτό αργότερα, «χάρισε» τη νίκη στους Ατσαλενιώτες.

Στη Νέα Σμύρνη, ο ΑΟΑΝ με δύο γκολ του Μηνά και ένα του Παπαδόπουλου, «πέρασε» και από την έδρα του Πανιωνίου, έχοντας το απόλυτο στις τρεις πρώτες αγωνιστικές.

Στην Ιεράπετρα, ο Πόρος πήρε σπουδαία νίκη με ανατροπή, επικρατώντας 2-3 κόντρα στην τοπική Αναγέννηση, με τους γηπεδούχους να προηγούνται 2-0 με γκολ των Μερκούρι-Φερμίνα, όμως η ομάδα του Ανδρέα Σκέντζου κατάφερε να μειώσει με τον Αζίζι, να ισοφαρίσει με τον Καστελλιανάκη ενώ ο έμπειρος επιθετικός έκανε και το 2-3 στο φινάλε, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του Πόρου.

Ο Άρης Σούδας, ηττήθηκε 3-0 από τον ΠΑΟ Ρουφ.