ΜΟΙΡΕΣ – ΠΟΑ

30/04/2023 18:00
Α1 ΕΠΣΗ - 33η αγωνιστική - 2022-23

• 1' Σέντρα στο παιχνίδι
  • 15' Σέντρα Σφυρογιαννάκη, κεφαλιά του Γιακουμάκη, απέκρουσε ο Δανδάλης αλλά στην επαναφορά ο Γιακουμάκης έκανε το 0-1!
  • 18' Πέναλτι για τις Μοίρες! Ο Γκογκόσης ανέτρεψε τον Πηρουνάκη εντός περιοχής.
  • 19' Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος ο Πηρουνάκης, κάνοντας το 1-1.
  • 32' Σουτ του Γιακουμάκη απο πλάγια θέση, μπλοκάρει ο Δανδάλης.
  • 36' Γκολ για τις Μοίρες! Ο Πηρουνάκης με δυνατό σουτ κάνει το 2-1 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.
  • 39' Πέναλτι για τον ΠΟΑ! Μετά απο μαρκάρισμα του Τραορέ πάνω στον Σφυρογιαννάκη! Διαμαρτυρίες από τις Μοίρες.
  • 40' Γκολ για τον ΠΟΑ! Ο Γιακουμάκης ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 2-2!
  • 42' Γκολ για τον ΠΟΑ! Ο Αρμόα κάνει το 2-3!
  • 43' Καλή στιγμή τις Μοίρες με τον Χαλκιαδάκη να σουτάρει αλλά η μπάλα απομακρύνθηκε σε κορνερ.
  • 45' Εκτέλεση φάουλ του Ντιαμπί, κεφαλιά του Πηρουνάκη, ο Γκογκόσης σ' ετοιμότητα.
  • 45' Δοκάρι για τον ΠΟΑ! Μετά απο κόρνερ του Κερμενίδη, ο Σφυρογιαννάκης σούταρε αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.
  • Ημίχρονο με τον ΠΟΑ να βρίσκεται μπροστά στο σκορ.
  • Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
  • Νέο πέναλτι πάλι για τον ΠΟΑ, του Τραόρε πάνω στον Σφυρογιαννάκη!
  • 47' Γκολ για τον ΠΟΑ! Ο Γιακουμάκης ευστοχεί από την άσπρη βούλα, κάνοντας το 2-4!
  • 60' O Αρμόα κάνει το σουτ, δύσκολα σε κόρνερ διώχνουν οι Μεσαρίτες.
  • 60' Σουτ του Ντιαμπί, λίγο άουτ η μπάλα.
  • 77' Ο Γιακουμάκης πέρασε τους πάντες και έκανε το 2-5.
  • 81' Τρομερή ενέργεια του Γιακουμάκη και σουτ του ίδιου, δύσκολα απομακρύνει ο Δανδάλης.
  • 88' Τρομερή συνεργασία Βοργιά-Γιακουμάκη, ο τελευταίος κάνει το 2-6.