Euro2020: Το πλήρες πρόγραμμα μέχρι το φινάλε!

Το EURO έκανε σέντρα την Παρασκευή, 11 Ιουνίου, με την σπουδαία αναμέτρηση μεταξύ Τουρκίας και Ιταλίας. Θα ακολουθήσουν 50 ακόμη αναμετρήσεις και… για να μη χάσεις τη μπάλα, σας παρουσιάζουμε το πρόγραμμα της διοργάνωσης παρακάτω:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παρασκευή (11/06)
1ος Όμιλος: Τουρκία – Ιταλία (22:00) : 0-3

Σάββατο (12/06)
1ος Όμιλος: Ουαλία – Ελβετία (16:00): 1-1
2ος Όμιλος: Δανία – Φινλανδία (19:00) : 0-1
2ος Όμιλος: Βέλγιο – Ρωσία (22:00): 3-0

Κυριακή (13/06)
4ος Όμιλος: Αγγλία – Κροατία (16:00)
3ος Όμιλος: Αυστρία – Β. Μακεδονία (19:00)
3ος Όμιλος: Ολλανδία – Ουκρανία (22:00)

Δευτέρα (14/06)
4ος Όμιλος: Σκωτία – Τσεχία (16:00)
5ος Όμιλος: Πολωνία – Σλοβακία (19:00)
5ος Όμιλος: Ισπανία – Σουηδία (22:00)

Τρίτη (15/06)
6ος Όμιλος: Ουγγαρία – Πορτογαλία (19:00)
6ος Όμιλος: Γαλλία – Γερμανία (22:00)

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τετάρτη (16/06)
2ος Όμιλος: Φινλανδία – Ρωσία (16:00)
1ος Όμιλος: Τουρκία – Ουαλία (19:00)
1ος Όμιλος: Ιταλία – Ελβετία (22:00)

Πέμπτη (17/06)
3ος Όμιλος: Ουκρανία – Β. Μακεδονία (16:00)
2ος Όμιλος: Δανία – Βέλγιο (19:00)
3ος Όμιλος: Ολλανδία – Αυστρία (22:00)

Παρασκευή (18/06)
5ος Όμιλος: Σουηδία – Σλοβακία (16:00)
4ος Όμιλος: Κροατία – Τσεχία (19:00)
4ος Όμιλος: Αγγλία – Σκωτία (22:00)

Σάββατο (19/06)
6ος Όμιλος: Ουγγαρία – Γαλλία (16:00)
6ος Όμιλος: Πορτογαλία – Γερμανία (19:00)
5ος Όμιλος: Ισπανία – Πολωνία (22:00)

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κυριακή (20/06)
1ος Όμιλος: Ιταλία – Ουαλία (19:00)
1ος Όμιλος: Ελβετία – Τουρκία (19:00)

Δευτέρα (21/06)
3ος Όμιλος: Ουκρανία – Αυστρία (19:00)
3ος Όμιλος: Β. Μακεδονία – Ολλανδία (19:00)
2ος Όμιλος: Φινλανδία – Βέλγιο (22:00)
2ος Όμιλος: Ρωσία – Δανία (22:00)

Τρίτη (22/06)
4ος Όμιλος: Τσεχία – Αγγλία (22:00)
4ος Όμιλος: Κροατία – Σκωτία (22:00)

Τετάρτη (23/06)
5ος Όμιλος: Σουηδία – Πολωνία (19:00)
5ος Όμιλος: Σλοβακία – Ισπανία (19:00)
6ος Όμιλος: Γερμανία – Ουγγαρία (22:00)
6ος Όμιλος: Πορτογαλία – Γαλλία (22:00)

ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16

Σάββατο (26/06)
#1 Δεύτερος 1ου Ομίλου – Δεύτερος 2ου Ομίλου (19:00)
#2 Πρώτος 1ου Ομίλου – Δεύτερος 3ου Ομίλου (22:00)

Κυριακή (27/06)
#3 Πρώτος 3ου Ομίλου – Τρίτος 4ου/5ου/6ου Ομίλου (19:00)
#4 Πρώτος 2ου Ομίλου – Τρίτος 1ου/4ου/5ου/6ου Ομίλου (22:00)

Δευτέρα (28/06)
#5 Δεύτερος 4ου Ομίλου – Δεύτερος 5ου Ομίλου (19:00)
#6 Πρώτος 6ου Ομίλου – Τρίτος 1ου/2ου/3ου Ομίλου (22:00)

Τρίτη (29/06)
#7 Πρώτος 4ου Ομίλου – Δεύτερος 6ου Ομίλου (19:00)
#8 Πρώτος 5ου Ομίλου – Τρίτος 1ου/2ου/3ου/4ου Ομίλου (22:00)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

Παρασκευή (02/07)
Π1: Νικητής #6 – Νικητής #5 (19:00)
Π2: Νικητής #4 – Νικητής #2 (22:00)

Σάββατο (03/07)
Π3: Νικητής #3 – Νικητής #1 (19:00)
Π4: Νικητής #8 – Νικητής #7 (22:00)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Τρίτη (06/07)
Η1: Νικητής Π2 – Νικητής Π1 (22:00)

Τετάρτη (07/07)
Η2: Νικητής Π4 – Νικητής Π3 (22:00)

ΤΕΛΙΚΟΣ

Κυριακή (11/07)
Νικητής Η1 – Νικητής Η2

Προσοχή! Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το grandsport.gr με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Πηγή sdna.gr