Σπουδαίο διπλό για το Άλογο με ανατροπή

Το Άλογο Μαλεβιζίου πήρε ένα σπουδαίο διπλό στο Ατσαλένιο απέναντι στον ΕΓΟΗ με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο.

Γκολ

Το Άλογο Μαλεβιζίου μπήκε πιο δυνατά, στην πρεμιέρα της Β1 ΕΠΣΗ, απ’ ότι ο ΕΓΟΗ, αν και οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 9ο λεπτό με τον Τσαρσιταλίδη έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Τσέρου.

Η ομάδα του Μάικ Παρθενάκη είχε το πάνω χέρι των φάσεων μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, με τον Κάββαλο να έχει τρεις καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει.

Τελικά, αυτή ήρθε στο 65′ με μακρινό σουτ του Βραχασωτάκη, με τον τερματοφύλακα να κάνει λάθος εκτίμηση, κι η μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα, ενώ είχε ευκαιρίες να ολοκληρώσει την ανατροπή στα επόμενα λεπτά με δικές του ενέργειες.

Το 2-1 για το Άλογο κατάφερε να κάνει ο Γκιαουράκης, μετά από ασίστ του Πυτικάκη, με το σκορ να παραμένει μέχρι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή.