Ξεκίνημα με νίκη για τον ΠΟΑ Β’

Νικηφόρα ήταν η πρεμιέρα του ΠΟΑ Β’ στο νέο πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε με 2-1 του ΟΦΑΜ στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία στις δύο ομάδες στη Β1 ΕΠΣΗ.

Γκολ
40'

Με νίκη ξεκίνησε η νεοσύστατη ομάδα νέων του ΠΟΑ που επιβλήθηκε με 2-1 του ΟΦΑΜ, στο παιχνίδι που έγινε το απόγευμα του Σαββάτου στο Ατσαλένιου. Οι γηπεδούχοι μπήκαν από την αρχή αποφασισμένοι και δυνατά στο ματς και πήραν κεφάλι στο σκορ στο 40ο λεπτό με τον Ζωάκη να σκοράρει για το 1-0. Μάλιστα είχε προηγηθεί και δοκάρι με τον Βαρδάκη.

Στην επανάληψη ο ΟΦΑΜ προσπάθησε να ισορροπήσει, αλλά ο Βαρδάκης ήταν εκείνος που σκόραρε, δίνοντας άνετο προβάδισμα νίκης στους γηπεδούχους του Βασίλη Κασσαπάκη, οι οποίοι είχαν κι άλλο δοκάρι λίγο μετά με τον Μενεγάτο. Ο ΟΦΑΜ μείωσε το σκορ, ανεβάζοντας την απόδοση του στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, με τον Λαδουκάκη να έρχεται από τον πάγκο και να σκοράρει με απευθείας εκτέλεση φάου΄λ.

Παρόλα αυτά το αποτέλεσμα δεν άλλαξε με τον ΠΟΑ Β’ να παίρνει το πολύτιμο τρίποντο.