![](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2024/05/telikos-3oy-final-four-kypelloy-epsi-12-05-2024-26-2.webp)
Ο ΠΟΑ μπορεί να έχασε το κύπελλο στον τελικό από τον Αλμυρό, ωστόσο η χρονιά του θεωρείται πετυχημένη, αφού κατάφερε να μείνει στην κατηγορία που ήταν και ο πρωταρχικός στόχος.
Η ομάδα του Κώστα Φραντζέσκου, έκανε έναν εκπληκτικό πρώτο γύρο στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής που την είχε φέρει στην πρώτη πεντάδα, όμως ο δεύτερος γύρος δεν ήταν ικανοποιητικός αφού σε ορισμένα παιχνίδια ειδικά στην έδρα του θα μπορούσε να είχε πάρει τους τρεις βαθμούς και να ήταν ακόμα υψηλότερα.
Παρόλα αυτά ο στόχος της παραμονής ολοκληρώθηκε βλέποντας βασικά… γρανάζια να δηλώνουν παρών στα κρίσιμα παιχνίδια.
ADVERTISING
Ένα από αυτά είναι και ο Νίκος Λουμπάκης. Ο έμπειρος κεντρικός αμυντικός πραγματοποίησε μια ακόμα μεστή χρονιά, έχοντας αγωνιστεί σε 31 από τα 34 παιχνίδια που είχε η φετινή Γ’ Εθνική.
Μάλιστα ο ποδοσφαιριστής του ΠΟΑ κατάφερε να βρει και τα αντίπαλα δίχτυα τρεις φορές. Αναμφίβολα μιλάμε για έναν από τους πιο κομβικούς παίκτες της ομάδας του Κώστα Φραντζέσκου και η επιτυχία της ομάδας έχει σίγουρα και αυτού την υπογραφή…