Σπουδαία «διπλό» μέσα στο Αρκαλοχώρι για τον Αστέρα Μυρτιάς!

Ο Αστέρας Μυρτιάς με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος, επικράτησε του ΟΦΑ με 0-2 στο Αρκαλοχώρι, «αγκαλιάζοντας» την 3η θέση της Β1 ΕΠΣΗ.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”431239″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”431239″]

ΟΦΑ και Αστέρας Μυρτιάς αναμετρήθηκαν σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον, με το πρώτο μέρος να μην έχει πολλές φάσεις, με την ομάδα του Αρκαλοχωρίου να μην εκμεταλλεύεται τον υπέρ της αέρα, με το 0-0 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Ο ρυθμός δεν άλλαξε στην επανάληψη, με λίγες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με τον Αστέρα Μυρτιάς να εκμεταλλεύεται ένα λάθος της άμυνας του ΟΦΑ και να ανοίγει το σκορ με τον Τραπαντάρο στο 74′, ο οποίος νωρίτερα είχε περάσει ως αλλαγή, ενώ έξι λεπτά αργότερα, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ο Λουρίδας έγραψε το 0-2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.