Σπουδαία νίκη με ανατροπή για τις Ασίτες στο φινάλε!

Οι Ασίτες σε ένα πολύ καλό παιχνίδι επικράτησαν της Αγίας Βαρβάρας με 2-1 με ανατροπή στο τέλος και μείωσαν τη διαφορά στο -2 από την αντίπαλο τους, βρισκόμενοι στην 3η θέση.

20/04/2024 18:00
26η αγωνιστική - Α2 ΕΠΣΗ - 2ος όμιλος

Στο πρώτο ημίχρονο, η Αγία Βαρβάρα μπήκε πιο δυνατά και προηγήθηκε με τον Αποδουλιανάκη στο 7ο λεπτό, με τη συνέχεια να βρίσκει το παιχνίδι ισορροπημένο, με το πρώτο μέρος να ολοκληρώνεται υπέρ των φιλοξενούμενων με 0-1.

Στην επανάληψη, οι Ασίτες ανέβασαν την απόδοση τους, έψαξαν την ισοφάριση, με την Αγία Βαρβάρα να ψάχνει και εκείνη ένα δεύτερο γκολ και έφτασε κοντά μάλιστα, έχοντας δύο δοκάρια με Καλομοίρη και Παπαγγελή, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 1-1 με τον Ρουμπάκη!

Η συνέχεια βρήκε την μπάλα πάνω κάτω, με τις Ασίτες τελικά να βρίσκουν το γκολ της νίκης στο φινάλε με τον Ζαχαρία Κοπιδάκη στο 90′ με το 2-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.