![](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2024/04/proponisi-ofi-17-4-2024-46.webp)
Με τους Ματέους Μπρεσάν και Χεσούς Χιμένεθ να προπονούνται κανονικά, για πρώτη φορά μετά τον τραυματισμό τους, ο ΟΦΗ συνέχισε την προετοιμασία της ενόψει του εντός έδρας αγώνα με τον Βόλο ΝΠΣ (20/4, 18:30).
Το σημερινό (18/4) πρόγραμμα περιελάμβανε ασκήσεις κυκλοφορίας της μπάλας, ασκήσεις τακτικής και αγωνιστικό παιχνίδι. Ο Ηλίας Σημαντηράκης συνέχισε ατομικό πρόγραμμα.
Επόμενη προπόνηση έχει προγραμματιστεί για αύριο, Παρασκευή (19/4), στις 10:30, μετά το τέλος της οποίας θα ανακοινωθεί η αποστολή.