Άνετη και ωραία η Χαραυγή κατέκτησε και μαθηματικά τον τίτλο!

Η Χαραυγή πέρασε από τους Αγίους Δέκα, επικρατώντας της Γόρτυνας με το εμφατικό 0-7, και πανηγύρισε και μαθηματικά τον τίτλο στην Β1 ΕΠΣΗ!

14/04/2024 12:00
24η αγωνιστική - Β1 ΕΠΣΗ - 2023-24

Από νωρίς η Χαραυγή έψαξε το γκολ και με τον Ηρακλή Καλαμιώτη βρήκε το γκολ μόλις στο 7ο λεπτό, θέτοντας τις βάσεις για τη νίκη, από πολύ νωρίς στο παιχνίδι.

Στη συνέχεια, η Γόρτυνα παρά το γεγονός πως έπαιζε με παίκτη λιγότερο από την αρχή του αγώνα, έβγαλε πάθος στο αμυντικό τρίτο, παίζοντας έξυπνα, με την Χαραυγή να έχει κάποιες ευκαιρίες, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να πετύχει ένα δεύτερο γκολ, με το πρώτο μέρος να ολοκληρώνεται υπέρ των πρωτοπόρων με 0-1.

Στην επανάληψη, η Χαραυγή βρήκε πέντε γκολ, παίρνοντας τη νίκη και τον τίτλο στην Β1 ΕΠΣΗ! Το 0-2 ο Χρήστος Νικολάου στο 53′, το 0-3 ο Ηρακλής Καλαμιώτης στο 58′, με τον Χρήστο Νικολάου εκ νέου να σκοράρει στο 63′, με τον Ντίνο Καλαμιώτη να προσθέτει και εκείνος το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ στο 71′ για το 0-5, με το 0-6να διαμορφώνει ο Ηρακλής Καλαμιώτης στο 76′ ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βασιλείου Βαγγέλης στο 80′.