Αποθεραπεία μετά τον θρίαμβο στο ντέρμπι για τον ΑΟΑΝ

Στα ύψη βρίσκεται η ψυχολογία στον ΑΟΑΝ μετά το τεράστιο διπλό στο κρητικό ντέρμπι επί της Επισκοπής.

Μία νίκη-μισή κατηγορία πανηγυρίσει ο ΑΟΑΝ μέσα στη φυσική έδρα της Επισκοπής, με την ομάδα του Μανώλη Σκύβαλου να κάνει ένα τρομερό πρώτο ημίχρονο, οπού πέτυχε τρία τέρματα. Ωστόσο στην επανάληψη ήταν πραγματικά εκεί που έβγαλε ψυχή, καθώς αγωνίστηκε για σχεδόν 45′ με παίκτη λιγότερο και για το τελευταίο 20λεπτό με εννιά ποδοσφαιριστές κι όμως κράτησε τη μεγάλη νίκη με 1-3.

Σήμερα ακολούθησε αποθεραπεία για όσους αγωνίστηκαν στη χθεσινή αναμέτρηση και από τις επόμενες ημέρες η προσοχή θα στραφεί στη νέα κρητική μάχη, με τον Αλμυρό. Στο συγκεκριμένο ματς δεν υπολογίζονται ασφαλώς οι Πήλιος και Καμαρά που αποβλήθηκαν στο χθεσινό παιχνίδι.