ΜΑΤΣΑΡΑ με οκτώ γκολ στη νίκη των Δαφνών!

Σε ένα απίστευτο παιχνίδι με οκτώ τέρματα, οι Δαφνές κατάφεραν να ξεπεράσουν το εμπόδιο των Ελπίδων επικρατώντας με 5-3 για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

31/03/2024 12:00
22η αγωνιστική - Β1 ΕΠΣΗ - 2023-24

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τις Δαφνές αφού μόλις στο 10ο λεπτό ο Φεϊζουλλάου κατάφερε να κάνει το 1-0. Το γκολ αυτό έδωσε ψυχολογία στους γηπεδούχους, οι οποίοι στο 20ο λεπτό διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Παναγιώτη Μανωλαράκη και έδειξαν αποφασισμένοι για το τρίποντο.

Το εκπληκτικό 40λεπτο για τις Δαφνές ολοκληρώθηκε με γκολ του Μανωλαράκη Γιώργου, ο οποίος έγραψε το 3-0.

Οι Ελπίδες παρά τις σημαντικές απουσίες δεν το έβαλαν κάτω και πριν βγει το ημίχρονο ξανά μπήκαν στο ματς, αφού στο 43′ ο Λαζανάκης μείωσε σε 3-1 και ο Ντόντα στο 45′ έκανε το 3-2.

Στην επανάληψη ο ρυθμός ήταν ίδιος με τις δύο ομάδες να δείχνουν στόχο ότι θέλουν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο και να πάρουν τη νίκη. Οι γηπεδούχοι που ήταν αποτελεσματικοί σκόραραν στο 60′ και τέταρτο γκολ με τον Φεϊζουλλάου, για να έρθει στο 73′ ο Κουρουγκιαβούρης να γράψει το 5-2.

Οι Ελπίδες το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 5-3 με τον Ντόντα στο 80′ που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα…