Χόρεψε στην βροχή με πρωταγωνιστή τον Παπανδρέου ο ΑΟΤ!

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα ο ΑΟΤ κατάφερε να πάρει μια ακόμα νίκη επικρατώντας με 6-0 του Μοχού για την 18η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

28/01/2024 15:00
18η αγωνιστική - Α1 ΕΠΣΗ - 2023-24

Η ομάδα του Νίκου Σουτζή μπήκε αποφασισμένη στο παιχνίδι και αφού είχε την κατοχή και τον έλεγχο του παιχνιδιού και προσπαθούσε να ξεκλειδώσει την άμυνα των φιλοξενούμενων.

Πριν την συμπλήρωση τριάντα λεπτών και συγκεκριμένα στο 29’ οι ασπρόμαυροι πήραν το προβάδισμα στο σκορ με τον Παπανδρέου να βρίσκεται σε πλεονεκτική θέση και με πλασέ έκανε το 1-0.

Το γκολ αυτό ξεκλείδωσε τα πόδια των γηπεδούχων και στο 32ο λεπτό ο Παπανδρέου σκόραρε ξανά κάνοντας το 2-0.  Το… τρελό πεντάλεπτο για τον ΑΟΤ ολοκληρώθηκε στο 35ο λεπτό, όπου ο Λούσι από την άσπρη βούλα έγραψε το 3-0 που ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η εικόνα του παιχνιδιού ήταν ίδια και οι γηπεδούχοι κλείδωσαν το… τρίποντο στο 55με τον Σαβουϊδάκη να πλασάρει σωστά κάνοντας το 4-0.

Στο 64’ ο Παπανδρέου επιβεβαίωσε την τρομερή του εμφάνιση καταφέρνοντας να κάνει χατ τρικ και να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 5-0.

Το κερασάκι στην… τούρτα έβαλε ο Γερακιός στο 75ο λεπτό γράφοντας το 6-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.