Σ. Ίλιτς: «Πολύ καλή ομάδα και δουλεμένη ο Γιούχτας – Εύχομαι να πάρει την άνοδο»

Με τον καλύτερο τρόπο μίλησε για τον Γιούχτα ο προπονητής του Ατρομήτου…

Ο Σάσα Ίλιτς αναφέρθηκε στις ευκαιρίες της ομάδας του, αλλά και σε αυτή του Γιούχτα, ενώ μίλησε με τα καλύτερα λόγια για την ομάδα των Αρχανών και την δουλειά που κάνει ο Νίκος Σουργιάς.

Συγκεκριμένα ανέφερε:  «Ήταν ένα σκληρό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες και θέλω να τους μοιράσω συγχαρητήρια. Στο πρώτο ημίχρονο γενικά είχαμε 3-4 καλές ευκαιρίες, ωστόσο σταθήκαμε τυχεροί καθώς ο Γιούχτας είχε την δική του ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο.

Όταν σκοράραμε το γκολ ο Γιούχτας στα τελευταία 10-15 λεπτά μας πίεσε, όμως είναι σημαντικό ότι καταφέραμε να πάρουμε την πρόκριση στην επόμενη φάση. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στον Γιούχτα, είναι μια πολύ καλή ομάδα, δουλεμένη ομάδα και τους εύχομαι να πάρει και την άνοδο.

Είμαι λίγες ημέρες στην Ελλάδα ωστόσο από τα παιχνίδια που τον έχω δει και στο ματς με τον Εθνικό, είδα ότι είναι μια καλή, σκληρή ομάδα όπως γίνεται συνήθως στην SL2. O φόβος μου ήταν να βρούμε ένα γρήγορο γκολ για να μην μπλέξει το πράγμα. Είναι μια καλή και δουλεμένη ομάδα».