Ακάθεκτη η Χαραυγή, πέρασε με «επτάρα» από τη Γόρτυνα

Η Χαραυγή συνεχίζει την εξαιρετική της πορεία στο πρωτάθλημα, επικρατώντας της Γόρτυνας στη Μεσαρά με το εντυπωσιακό 0-7!

29/10/2023 15:00
3η αγωνιστική - Β1 ΕΠΣΗ - 2023-24

Η Χαραυγή από το πρώτο πεντάλεπτο έβαλε τις βάσεις για τη νίκη, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Χρήστο Νικολάου, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Παναγιώτης Βασιλείου έκανε το 0-2.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και τρίτο γκολ με τον Χρήστο Νικολάου στο 32′, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος πέτυχε το 0-4, σημειώνοντας χατ τρικ στο ματς, με το σκορ αυτό να είναι του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Χαραυγή έκανε το 0-5 με τον Βαγγέλη Βασιλείου, ενώ στο 65′ ο Ηρακλής Καλαμιώτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-6, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνει ο Χρήστος Καλαμιώτης στο 90′, με την Γόρτυνα να ολοκληρώνει το ματς με δέκα παίκτες λόγω τραυματισμού.