![](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2023/10/gkol-vergoy.jpg)
Ο Βέργος βρήκε δίχτυα στο 90+1′, ο βοηθός ακύρωσε το γκολ για οφσάιντ. Ωστόσο, μετά από εξέταση στο VAR για οκτώ λεπτά το γκολ μέτρησε και ο Ατρόμητος πήρε τη νίκη απέναντι στον Παναιτωλικό.
Αδιανόητο ήταν το φινάλε στο Περιστέρι, με τον Ατρόμητο να παίρνει την πρώτη του νίκη με ανατροπή και να επικρατεί 3-2 του Παναιτωλικού.
Στο 90+1′ ο Βέργος βρήκε δίχτυα από κοντά μετά από κεφαλιά του Έρλινγκμαρκ, όμως ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι του για οφσάιντ. Η φάση ελεγχόταν για οκτώ λεπτά, πριν τελικά να αλλάξει η απόφαση και οι Περιστεριώτες να πάρουν τη νίκη.