Μεγάλο διπλό στην εκπνοή για τον Κόρακα στο Ατσαλένιο

Με ένα γκολ στην τελευταία φάση του αγώνα ο Κόρακας «απέδρασε» από το Ατσαλένιο, επικρατώντας με 2-1 του Ερμή.

28/10/2023 19:00
3η αγωνιστική - Β2 ΕΠΣΗ - 2023-24

Μία μεγάλη εκτός έδρας νίκη πήρε στο Ατσαλένιο ο Κόρακας, συνεχίζοντας την αήττητη εκκίνηση του στο φετινό πρωτάθλημα της Β2 ΕΠΣΗ. Η γηπεδούχος ομάδας του Βασίλη Κασαπάκη ήταν αυτή που πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 21ο λεπτό, με την προσπάθεια του Χατζηκυριάκου.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν απάντηση στο δεύτερο μέρος με τον Ξηρουδάκη να σκοράρει για το 1-1 στο 60ο λεπτό. Όλα έδειχαν πως το παιχνίδι θα ολοκληρωνόταν ισόπαλο, στην τελευταία φάση του αγώνα ο Τσακιράκης έγινε αποδέκτης της μπάλας έπειτα από κόρνερ και με κεφαλιά σκόραρε για το 1-2, χαρίζοντας ένα μεγάλο εκτός έδρας τρίποντο για τον σύλλογο της Πόμπιας.