![](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2023/07/giannis-apostolakis.jpg)
Τεράστια τιμή για τον ΟΦΗ αποτελεί η παρουσία του Γιάννη Αποστολάκη στην αποστολή της Εθνικής μας ομάδας κάτω των 19 ετών, η οποία είναι έτοιμη για τη συμμετοχή της στην τελική φάση του Euro 2023, που θα διεξαχθεί στη Μάλτα (3/7 – 16/7).
Μετά την ολοκλήρωση της προετοιμασίας του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος επί ελληνικού εδάφους, στην οποία συμμετείχε το προηγούμενο χρονικό διάστημα ο 19χρονος μέσος του ΟΦΗ, είδε πλέον το όνομά του και στις τελικές επιλογές του ομοσπονδιακού προπονητή Αναστάσιου Θέου κι έτσι η Κρήτη και ο ΟΦΗ θα έχουν τον δικό του εκπρόσωπο στο Euro 2023!
Στη Α’ φάση των ομίλων της διοργάνωσης, η Ελλάδα μπαίνει στη «μάχη» την Τρίτη 4/7 απέναντι στη Νορβηγία, ενώ ακολουθούν οι αγώνες με Ισπανία (Παρασκευή 7/7) και Ισλανδία (Δευτέρα 10/7).
ADVERTISING
Ο ΟΦΗ με ανάρτηση του αναφέρει: «Καλή επιτυχία Γιάννη! Καλή επιτυχία Ελλάδα».