Ισοπαλία στην Ελιά για Ρωμανό και Μοίρες

Ρωμανός και Μοίρες σε ένα δυνατό παιχνίδι, ήρθαν ισόπαλοι με 2-2 στην Ελιά για την 25η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

19/03/2023 15:45
Α1 ΕΠΣΗ - 25η αγωνιστική - 2022-23

Ένα δυνατό παιχνίδι διεξήχθη στην Ελιά, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις σε ένα δυνατό παιχνίδι. Οι Μοίρες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και στο 13′ με τον Γκίνη άνοιξαν το σκορ.

Μετά το γκολ ο Ρωμανός πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων, κυνήγησε την ισοφάριση και στο 44′ με τον Τσιμινικάκη ισοφάρισε, είχε δοκάρι λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, με το 1-1 να μην αλλάζει.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι έψαξαν την ανατροπή, με τις Μοίρες να προσπαθούν μέσω αντεπιθέσεων να πετύχουν κάποιο γκολ, με τον Ρωμανό να αξιοποιεί την υπεροχή του, χάνοντας πριν το δεύτερο γκολ αρκετές ευκαιρίες και στο 75′ με τον Νοδαράκη έκανε την ανατροπή.

Ωστόσο οι Μοίρες δεν τα παράτησαν και με τον Γκίνη από το σημείο του πέναλτι ισοφάρισαν στο 82′ για το 2-2,  με τον Ρωμανό παρά τις προσπάθειες του μέχρι το φινάλε, το σκορ να μην αλλάζει και τις δύο ομάδες να πέρνουν από έναν βαθμό.