Συνέχισε το σερί της η Μινωική…

Επικράτησε 3-4 της Βόνης και συμπλήρωσε… καρέ νικών.

18/03/2023 15:30
Α1 ΕΠΣΗ - 25η αγωνιστική - 2022-23

Την 4η συνεχόμενη επιτυχία της πανηγύρισε η Μινωική, η οποία ξέφυγε για τα καλά από τις τελευταίες θέσεις της γενικής κατάταξης και συνέχισε την ανοδική της πορεία στο πρωτάθλημα. Από την άλλη, οι ηττημένοι δεν μπόρεσαν να βελτιώσουν τη συγκομιδή τους.

Μετά τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά οι φιλοξενούμενοι… ανέβασαν στροφές και στο 15’ απείλησαν με τον Ρουμελιώτη, ενώ στη συνέχεια έδωσαν ουσία στην υπεροχή τους. Στο 20’ ο Χαλκιαδάκης σέντραρε και ο Κοσμαδάκης έκανε το 0-1, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Χαλκιαδάκης ήταν εκείνος που σημείωσε το 0-2. Το σύνολο του Μπάμπη Ντάγκινη έφτασε στο 0-3 στο 43’ με υπέροχο «ψαλιδάκι» του Πατσάκη, αλλά στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ζερβάκης μείωσε για τους γηπεδούχους.

Λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης (52’) το συγκρότημα του Τόλη Παπακώστα μείωσε με τον Γριβάκη, ενώ είχε και δοκάρι με τον Σταυρακάκη στο 65’, αλλά η Μινωική πέτυχε στο 70’ νέο γκολ ξανά με τον Πατσάκη και έκανε σημαντικό «βήμα» για το «διπλό», με το 2-4 να παραμένει μέχρι το φινάλε.