Πέρασε από το Μαρτινέγκο με «τεσσάρα» η Δαμάστα

Εντυπωσιακή εκτός έδρας νίκη για τη Δαμάστα, η οποία επικράτησε του Εργοτέλη με 0-4. Σε κακή ημέρα οι γηπεδούχοι!

18/01/2023 15:00
Α1 ΕΠΣΗ - 15η αγωνιστική - 2022-23

Η Δαμάστα ξεκίνησε εξαιρετικά και άνοιξε το σκορ στο 13′ όταν από εκτέλεση φάουλ του Κλαπάκη, ο Μιράσι απέκρουσε, με τον Τζουβάρα στην επαναφορά να ανοίγει το σκορ, σε ένα παιχνίδι που ο δυνατός αέρας επηρέασε τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Κλαπάκης εκτέλεσε απευθείας το κόρνερ, με τον αέρα να ξεγελάει τον τερματοφύλακα του Εργοτέλη και την μπάλα να πηγαίνει στα δίχτυα, σημειώνοντας ένα καταπληκτικό γκολ! Λίγα πράγματα στο πρώτο μέρος από τον Εργοτέλη, που δεν μπόρεσε να απειλήσει με αξιώσεις την εστία του Χατζιδάκη.

Στην επανάληψη, η Δαμάστα διαχειρίστηκε το προβάδισμα της και στο 60′ ο Βατσινάς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, με τον Εργοτέλη να βρίσκεται σε κακή ημέρα και συμβιβάστηκε με την ήττα.

Στις καθυστερήσεις η Δαμάστα πέτυχε και τέταρτο τέρμα με τον Ρουμπάκη, διαμορφώνοντας το 0-4, με την Δαμάστα να παίρνει μια μεγάλη νίκη σε μια δύσκολη έδρα.