«ΠΑΟΚάρα» κόντρα στη Δαμάστα και +4!

Ο ΠΑΟ Κρουσώνα, επικράτησε 3-0 της Δαμάστας στο Μαλεβιζιώτικο ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ και σε συνδυασμό με το «Χ» του ΠΟΑ με την ΑΕΚ, αύξησε τη διαφορά στο +4.

08/01/2023 16:00
Α1 ΕΠΣΗ - 13η αγωνιστική - 2022-23

Κουράκης Άκης ΓΚΟΛ 5'
Μεμοτσέλα Μικελάνο ΓΚΟΛ 75'
Μεμοτσέλα Μικελάνο ΓΚΟΛ 82'

Οι Κρουσανιώτες, έκαναν το καθήκον τους, μπήκαν αποφασισμένοι στο παιχνίδι, με τον Κουράκη στο 5ο λεπτό να κάνει το 1-0, ένα σκορ που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και ενώ ο χρόνος περνούσε, ο ΠΑΟΚ έψαχνε και άλλο γκολ για να «σφραγίσει» τη νίκη, με τον Μεμοτσέλα να αναλαμβάνει τα ηνία και στο 75’ να διπλασιάζει τα τέρματα των «ασπρόμαυρων» ενώ στο 82’ ο ίδιος παίκτης έκανε και το 3-0.

Με τη νίκη αυτή, ο ΠΑΟΚ παραμένει στη 1η θέση έχοντας πλέον 36 βαθμούς σε 13 παιχνίδια, ενώ ο ΠΟΑ που ήρθε ισόπαλος (σ.σ. 1-1) με την ΑΕ Κατσαμπά, έχει 32 βαθμούς σε 12 παιχνίδια.