Νέα ήττα για Ηρόδοτο, 3-0 από Ηλιούπολη!

Μία ακόμα ήττα υπέστη ο Ηρόδοτος, που ηττήθηκε 3-0 από την Ηλιούπολη στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League 2. Τρεις ήττες σε τρία παιχνίδια για τον Ηρόδοτο που παραμένει χωρίς βαθμούς στο πρωτάθλημα.

20/11/2022 15:00
Super League 2 - 3η αγωνιστική

Βασιλείου Θωμάς ΓΚΟΛ 39'
Μπαστακός Μιχάλης ΓΚΟΛ 46'
Πολίμος Ηλίας ΓΚΟΛ 58'

Στο πρώτο μέρος, το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, με τον Ηρόδοτο να έχει τεράστια χαμένη ευκαιρία στο 35’ όταν ο Φαλκάο με σουτ, ανάγκασε τον Περιστερίδη να απομακρύνει σε κόρνερ.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που βρήκαν όμως τον δρόμο προς τα δίχτυα, με τον Βασιλείου στο 39’ με σουτ να κάνει το 1-0, ένα σκορ που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι αποχώρησαν τραυματίες στο πρώτο μέρος οι Μασάδο-Γρηγορόπουλος, έχοντας δεχτεί δυνατά μαρκαρίσματα.

Στην επανάληψη, η Ηλιούπολη μπήκε αποφασιστικά, μόλις στο 37ο δευτερόλεπτο του 2ου μέρους ο Μπαστακός σημείωσε το 2-0 με εντυπωσιακό σουτ, ενώ στο 51’ ο Φαλκάο έφτασε κοντά στο γκολ και στη μείωση του σκορ, όμως δεν βρήκε δίχτυα.

Στο 59’ η Ηλιούπολη βρήκε και τρίτο γκολ, με τον Πολίμο να κάνει το 3-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.