![](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2022/11/rapani-marianna-750x500.jpg)
Συνεχίζει στις ΗΠΑ η ταλαντούχα παίκτρια του Εργοτέλη!
Η Μαριάννα Ραπάνη θα ζήσει το… αμερικανικό όνειρο. Η διεθνής παίκτρια ανακοινώθηκε από το Πανεπιστήμιο Mercer και πλέον θα συνδυάσει σπουδές και ποδόσφαιρο, αφού κατάφερε να πραγματοποιήσει ένα μεγάλο της στόχο!
Με τις εμφανίσεις της η 17χρονο αθλήτρια από το Ηράκλειο είχε… προσελκύσει το διάσημο AZ Sport Scholarships. Πρόκειται για ένα γραφείο αθλητικών υποτροφιών και μάλιστα η κόρη του Στέφανου Ραπάνη και της Ελένης Σταυρουλάκη ήταν η πρώτη κοπέλα, που διεκδίκησε υποτροφία γυναικείου ποδοσφαίρου μέσα από το συγκεκριμένο γραφείο. Η… περιπέτεια της, βέβαια, στις ΗΠΑ θ’ αρχίσει από το ερχόμενο καλοκαίρι.
ADVERTISING
Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.