![](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2021/10/244385195_402172181314578_7431581828466365767_n.jpg.png)
Απαλλάχθηκαν οι Ηρακλής και Διαγόρας, από την Πρωτοβάθμιο Μονομελές Πειθαρχικό Όργανο της Ένωσης Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου της Super League 2.
Αναλυτικά η ενημέρωση της Super League 2:
«Αποφάσεις Δ.Σ. Super League 2
Το Πρωτοβάθμιο Μονομελές Πειθαρχικό Όργανο της Ένωσης Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου Α2 Εθνικής Κατηγορίας έλαβε τις παρακάτω αποφάσεις:
• ΑΠΑΛΛΑΣΣΕΙ την ΠΑΕ ΠΟ ΤΡΙΓΛΙΑΣ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ από την αποδιδόμενη σε αυτήν πειθαρχική παράβαση, της υπαίτιας μη τέλεσης αγώνα, ήτοι της μη χορήγησης πιστοποιητικού από την Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού.
• ΑΠΑΛΛΑΣΣΕΙ την ΠΑΕ ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ 1905 από την αποδιδόμενη σε αυτήν πειθαρχική παράβαση, της υπαίτιας μη τέλεσης αγώνα, ήτοι της μη χορήγησης πιστοποιητικού από την Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού».