Μακ. Λυκούδης: «Θα ήταν διαφορετικό το παιχνίδι αν δινόταν καθαρό πέναλτι στο πρώτο μέρος»

Θα ήταν διαφορετική η έκβαση του αγώνα με τον ΠΟΑ υποστήριξε ο προπονητής της Δαμάστας Μάκης Λυκούδης.

Συγκεκριμένα, στις δηλώσεις του, τόνισε πως το ματς θα μπορούσε να είχε άλλη τροπή, αν στο 0-2 και λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, είχε δοθεί, όπως αναφέρει, πέναλτι και αποβολή υπέρ της ομάδας του.

Παρ’ όλα αυτά, στην επανάληψη, η ομάδα μπήκε δυνατά και πάλεψε με όλες της τις δυνάμεις για να πετύχει δύο τέρματα και να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Αναλυτικά όσα ανέφερε: «Ήττα εντός έδρας, αλλά σε ένα ματς που θα ήταν πιστεύω αλλιώς αν μας δινόταν το καθαρό πέναλτι και αποβολή στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και αντί για αυτό δίνετε πέναλτι στον αντίπαλο στην επόμενη φάση κ γίνετε το 3-0.

Ακόμα και μετά από αυτό εμείς μπήκαμε στο δεύτερο ημίχρονο να παλέψουμε όσο μπορούμε και ήρθε αυτό το 4-2 στο τέλος».