Πρόγραμμα μεταδόσεων Μουντιάλ στον ΑΝΤ1: «Ανοιχτά» όλοι οι αγώνες από τους προημιτελικούς και μετά

Ο ΑΝΤ1 προετοιμάζεται πυρετωδώς για το μεγάλο τηλεοπτικό στοίχημα του χειμώνα και ήδη έχει καταρτίσει το πρόγραμμα των μεταδόσεων που περιλαμβάνει 64 αγώνες σε ΑΝΤ1 και ΑΝΤ1+. Ανοιχτοί οι αγώνες από τους προημιτελικούς και μετά.

Η αντίστροφη μέτρηση για το Μουντιαλ έχει αρχίσει και από τις 21 Νοεμβρίου ως τις 18 Δεκεμβρίου όλος ο πλανήτης δίνει ραντεβού στο Κατάρ για να λατρέψει τη “στρογγυλή θεά”. Ο ΑΝΤ1 προετοιμάζεται πυρετωδώς για το μεγάλο τηλεοπτικό στοίχημα του χειμώνα και ήδη έχει καταρτίσει το πρόγραμμα των μεταδόσεων που περιλαμβάνει 64 αγώνες σε ΑΝΤ1 και ΑΝΤ1+. Διαθέσιμοι ζωντανά από την free to air συχνότητα όλοι οι αγώνες από τη φάση των “8” ως τον τελικό!

Η τελετή έναρξης και το Game 1 του Μουντιάλ, Κατάρ-Εκουαδόρ, θα μεταδοθούν ζωντανά από την ελεύθερη συχνότητα του Αντέννα TV στις 21 Νοεμβρίου. Κατά παρέκκλιση του πρωτοκόλλου που θέλει την διοργανώτρια χώρα να δίνει το πρώτο χρονικά παιχνίδι της διοργάνωσης, οι Άραβες ζήτησαν από τη FIFA να μην παίξουν στις 12 το μεσημέρι αλλά στις 18:00. Κι αυτό γιατί στο πλαίσιο της φαντασμαγορικής τελετής έναρξης ετοιμάζουν ένα μοναδικό σόου με χιλιάδες βεγγαλικά που θα κάνουν τη νύχτα-μέρα στον ουρανό της Ντόχα.

Την ίδια μέρα, ο Αντέννα TV θα μεταδώσει και το βραδινό παιχνίδι, ΗΠΑ-Ουαλία, όπως και όλα τα παιχνίδια που θα διεξαχθούν στις 21:00 κατά τη διάρκεια του τουρνουά, με εξαίρεση τέσσερα ματς της τρίτης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων, όταν οι αγώνες κάθε ομίλου αρχίζουν την ίδια ώρα για λόγους αξιοπιστίας της διοργάνωσης, συνεπώς θα μοιραστούν σε ΑΝΤ1 και ΑΝΤ1+.

O ANT1+ θα μεταδώσει όλα τα παιχνίδια που θα διεξαχθούν στις 12:00 και στις 15:00 και θα έχει τη μερίδα του λέοντος στην φάση των ομίλων με 28 μεταδόσεις και τέσσερις απογευματινούς αγώνες (17:00) στη φάση των «16».

Ωστόσο, όλα τα παιχνίδια από την προημιτελική φάση μέχρι και τον μεγάλο τελικό της 18ης Δεκεμβρίου που θα αναδείξει τη νέα παγκόσμια πρωταθλήτρια θα μεταδοθούν ζωντανά από τον Αντέννα TV!

Εκτός από τα 32 παιχνίδια που θα δείξει αποκλειστικά το ΑΝΤ1+, μέσα από την πλατφόρμα θα μεταδίδονται – παράλληλα με τον «ανοιχτό» ΑΝΤ1 – και τα άλλα 32 παιχνίδια, με εμπλουτισμένο περιεχόμενο. Πέρα από τους αγώνες, το πρόγραμμα του ΑΝΤ1+ θα περιλαμβάνει ζωντανές εκπομπές, καθώς και δεκάδες ώρες αποκλειστικού περιεχομένου.

Μετά το τέλος της ζωντανής μετάδοσης κάθε αγώνα, μέσα από τον ΑΝΤ1+ οι συνδρομητές θα μπορούν να παρακολουθήσουν όλα τα παιχνίδια που έχουν ολοκληρωθεί μέσω της υπηρεσίας video on demand, σε όλες τις συσκευές (smartphone, tablet, PC, smart TV) που υποστηρίζουν την εφαρμογή.

Παράλληλα, όλες οι θεματικές εκπομπές για το Μουντιάλ, από την αρχή ως το τέλος της διοργάνωσης, θα προβάλλονται από την ανοιχτή συχνότητα του Αντέννα, ώστε όλοι οι φίλαθλοι θα μπορούν να δουν καθημερινά συγκεντρωμένα τα highlights των αγώνων όλης της ημέρας.

Όσο για τους ανθρώπους που θα φέρουν εις πέρας το φιλόδοξο αλλά απαιτητικό εγχείρημα, ο Αντέννα είναι ήδη σε συζητήσεις με τους δημοσιογράφους που θα πλαισιώσουν τους ήδη υπάρχοντες στον αθλητικό τμήμα του ομίλου για τις ανάγκες των μεταδόσεων. Σύμφωνα με πληροφορίες, είναι στα σκαριά δύο συμφωνίες με μεγάλους ομίλους media που θα ενισχύσουν ακόμα περισσότερο την τηλεοπτική κάλυψη της διοργάνωσης.

Επιστρατεύοντας μια κορυφαία ομάδα επαγγελματιών για περιγραφές αγώνων και εκπομπές, με καταξιωμένους, έμπειρους δημοσιογράφους και διάσημους football experts για ποδοσφαιρική ανάλυση σε βάθος, ο Αντέννα δείχνει να προετοιμάζεται για μια εμπειρία ποδοσφαιρικής απόλαυσης που θα κάνει αυτό το Μουντιάλ αξέχαστο για όλους τους Έλληνες φιλάθλους.

Το πρόγραμμα της φάσης των ομίλων

ΠΡΩΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

  • 13:00 Σενεγάλη – Ολλανδία (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 16:00 Αγγλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 19:00 Κατάρ – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al Khor) – ΑΝΤ1
  • 22:00 ΗΠΑ – Ουαλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

  • 13:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1+
  • 16:00 Δανία – Τυνησία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 19:00 Μεξικό – Πολωνία (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 22:00 Γαλλία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

  • 13:00 Μαρόκο – Κροατία (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1+
  • 16:00 Γερμανία – Ιαπωνία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 19:00 Ισπανία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 22:00 Βέλγιο – Καναδάς (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

  • 13:00 Ελβετία – Καμερούν (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
  • 16:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 19:00 Πορτογαλία – Γκάνα (8ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 22:00 Βραζιλία – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

  • 13:00 Ουαλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1+
  • 16:00 Κατάρ – Σενεγάλη (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 19:00 Ολλανδία – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 22:00 Αγγλία – ΗΠΑ (2ος όμιλος) , (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

  • 13:00 Τυνησία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
  • 16:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 19:00 Γαλλία – Δανία (4ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1
  • 22:00 Αργεντινή – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

  • 13:00 Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1+
  • 16:00 Βέλγιο – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 19:00 Κροατία – Καναδάς (6ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1
  • 22:00 Ισπανία – Γερμανία (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

  • 13:00 Καμερούν – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
  • 16:00 Νότια Κορέα – Γκάνα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1
  • 19:00 Βραζιλία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1
  • 22:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

ΤΡΙΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

  • 19:00 Εκουαδόρ– Σενεγάλη (1ος όμιλος) , (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 19:00 Ολλανδία – Κατάρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1
  • 22:00 Ιράν – ΗΠΑ (2ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 22:00 Ουαλία – Αγγλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

  • 19:00 Αυστραλία – Δανία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
  • 19:00 Τυνησία – Γαλλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1
  • 22:00 Πολωνία – Αργεντινή (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1
  • 22:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1+

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

  • 19:00 Καναδάς – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 19:00 Κροατία – Βέλγιο (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1
  • 22:00 Ιαπωνία – Ισπανία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1
  • 22:00 Γερμανία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1+

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

  • 19:00 Γκάνα – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1
  • 19:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 22:00 Σερβία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 22:00 Καμερούν – Βραζιλία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Πηγή: sport24.gr

ADVERTISING

Προσοχή! Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το grandsport.gr με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.