Χωρίς πρόβλημα ο Ζαρός

Επικράτησε εύκολα της Ροδιάς.

Ο Ζαρός ήταν ανώτερος, επιβλήθηκε χωρίς πρόβλημα με 1-5 του αντιπάλου του και βρέθηκε δεύτερος στη γενική κατάταξη, μ’ ένα ματς, βέβαια, περισσότερο από το Άλογο Μαλεβιζίου.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν από νωρίς πολύ δυνατά, δημιούργησαν αρκετές φάσεις και στο 16’… προειδοποίησαν με το δοκάρι του Β. Αλμπαντάκη. Τρία λεπτά αργότερα προηγήθηκαν, πάντως, με τον Εφρ.Αλμπαντάκη, όμως οι γηπεδούχοι «απάντησαν» και στο 23’ ισοφάρισαν με τον Ξενίδη. Οι παίκτες του Παντζαρίδη, πάντως, ήλεγχαν το ματς και στο 29’ έφτασαν και σ’ ένα δεύτερο τέρμα, με κεφαλιά του Λεμονάκη. Στο 36’, μάλιστα, από κεφαλιά του Σηφάκη, ο Ξεκαρδάκης «έγραψε» το 1-3.

Ο ίδιος παίκτης λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης (51’) σημείωσε το 1-4 και ουσιαστικά τα πάντα τελείωσαν στο ματς. Οι νικητές είχαν και δοκάρι στο 63’ με τον Τζαγκαράκη και δύο λεπτά αργότερα ο Β. Αλμπαντάκης με υπέροχη εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε» το 1-5.

Ροδιά: Μιχαλάκης, Πετούσης, Λειβαδίτης, Βαμβουκάκης, Μαραυγάκης, Οικονόμου, Ξενίδης, Μπλεμένος (46’ Ντουλάκης), Ζεϊμπεκέλης, Σταματάκης (46’ Μαν. Λεμονάκης), Αρτιζόνε (52’ Τ.Παπαδάκης).

Ζαρός: Φιλιουδάκης (70’ Αλεξάκης), Σαριδάκης, Ρομπογιαννάκης (60’ Ραπτάκης), Νικ. Λεμονάκης, Εφρ. Αλμπαντάκης, Καργάκης, Καπετανάκης, Γιατρομανωλάκης (60’ Τζαγκαράκης), Σηφάκης (56’ Μάτσας), Β. Αλμπαντάκης, Ξεκαρδάκης.