Κανονικά οι τελικοί Κυπέλλων στις Ενώσεις – Οι τροπαιούχοι και το νέο πλάνο της ΕΠΟ

Μετά από δυο χρόνια, διεξάγονται κανονικά οι τελικοί Κυπέλλων των ΕΠΣ και το Onsports σας παρουσιάζει τους τροπαιούχους.

Κανονικά διεξάγονται φέτος οι τελικοί Κυπέλλων των τοπικών ΕΠΣ, μετά από δύο χρόνια με κληρώσεις και αναβολές. Το Onsports σας παρουσιάζει τις ομάδες που έχουν κατακτήσει το τρόπαιο στις 53 Ποδοσφαιρικές Ενώσεις της χώρας μας.

Όπως συνέβαινε και πριν από την πανδημία, η ΕΠΟ αναβαθμίζει τον ρόλο των Κυπελλούχων των ΕΠΣ, καθώς τη νέα σεζόν θα συμμετέχουν στο Κύπελλο Ελλάδας.

ADVERTISING

Έως τώρα έχουν προκύψει 40 Κυπελλούχοι και το επόμενο διάστημα θα προκύψουν οι υπόλοιποι 13 για να συμπληρωθεί ο φετινός χάρτης.

Αναλυτικά οι Κυπελλούχοι των ΕΠΣ για το 2021-22:

ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
Αλεξανδρούπολη FC-Ορέστης Ορεστιάδας 2-1

ADVERTISING

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
Πανθρακικός-Δόξα Γρατινής 7-6 πέν. (3-3 κ.α.)

ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ
Ελπίδα Γενισέας-Άρης Πετεινού 1-2

ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
Βύρων Καβάλας-Δόξα Θεολόγου 1-0

ADVERTISING

ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ
Ημιτελική φάση

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ
Απόλλων Παραλίμνιου-Ηρακλής Αμμουδιάς (4/5)

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
Ιωνικός-Ορφέας Σουρωτής (7/5)

ADVERTISING

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
ΑΟ Χανιώτης-Αετός Βαρβάρας 0-1

ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ
Αναγέννηση Πλαγιάς-ΠΑΟΚ Κρηστώνης 3-2

ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ
ΑΣ Γιαννιτσά-Άρης Νησίου 1-0

ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων-Αστέρας Τριποτάμου 4-5 πέν. (0-0 κ.α., παρ.)

ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ
Βατανιακός-Σβορώνος 3-1 πέν. (1-1 κ.α.)

ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
Απόλλων Αμμοχωρίου-Μελιτέας Μελίτης 0-2

ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
Αστραπή Μεσοποταμίας-Παναργειακός Άργους Ορεστικού 7-8 πέν. (3-3 κ.α., παρ.)

ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ
ΠΑΟ Κουτσελιού-ΠΑΣ Κράψης 0-1

ΕΠΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ
ΑΕ Νέας Σελεύκειας-ΑΟ Πλαταριάς (4/5)

ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Θιναλιακός-Αστέρας Πετριτή 1-2

ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ
Αναγέννηση Άρτας-ΑΕ Ξηροβουνίου 3-1

ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑΔΑΣ
Θρίαμβος Λούρου-Τηλυκράτης 0-3

ΕΠΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
Παναγρινιακός-Ναυπακτιακός Αστέρας 3-4 πέν. (1-1 κ.α., παρ.)

ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
Ημιτελική φάση

ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
Προημιτελική φάση

ΕΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΠΟ Φήκης-Διγενής Νεοχωρίου 4-1

ΕΠΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Ηρακλής Λάρισας-ΠΟ Ελασσόνας 8-9 πέν. (0-0 κ.α., παρ.)

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
Αγία Άννα-Πύρασος 1-2

ΕΠΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Ατρόμητος Παλαμά-Αστέρας Καρδίτσας 1-0

ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
Αστέρας Σταυρού-Αταλάντη 1-0

ΕΠΣ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ
Παλληξουριακός-ΑΟ Εικοσιμίας 1-0 παρ. (0-0 κ.α.)

ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ
Ημιτελική φάση

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ
Διαγόρας Βραχνέικων-ΑΠΣ Πάτραι 2-0

ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ
ΠΑΟ Βάρδας-Αίας Γαστούνης 3-1 παρ. (1-1 κ.α.)

ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
ΑΕ Μάνης-Πανθουριακός 1-2

ΕΠΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ
Άρης Σκάλας-Μολαϊκός (7/5)

ΕΠΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
Παναρκαδικός-Ερμής Μελιγούς 1-2

ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ
Νέα Αρτάκη-ΑΟ Χαλκίδας 1-0

ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ
Αμβρυσσέας Διστόμου-ΑΟ Υπάτου 3-5 πέν. (1-1 κ.α., παρ.)

ΕΠΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ
Αίολος-Ποταμιά 1-0

ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ
Αμφισσαϊκός-Απόλλων Ευπαλίου 2-5

ΕΠΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Πέλοπας Κιάτου-Πανκαμαριακός 0-2

ΕΠΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου-Παναργειακός 2-1

ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
Ελλάς Ποντίων-Προοδευτική 2-1

ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ
Διάνα Ηλιούπολης-Ηλιούπολη 1-3

ΕΠΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Εθνικός Πανοράματος-Πανελευσινιακός 0-2

ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
Αλμυρός-Ατσαλένιος 6-5 πέν. (0-0 κ.α.)

ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ
Ήφαιστος-Απόλλων Αγ. Γεωργίου (7/5)

ΕΠΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ
Άγιος Νικόλαος-Νίκη Σητείας 4-0

ΕΠΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
Ερμής Ζωνιανών-Αστέρας Περάματος (4/5)

ΕΠΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Άρης Βούλας-Τριγλία Ραφήνας 4-2 πέν. (0-0 κ.α., παρ.)

ΕΠΣ ΛΕΣΒΟΥ
Ηρακλής Ατσικής-Αετός Λουτρών 2-4

ΕΠΣ ΧΙΟΥ
Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου-Ποσειδώνας Καρδάμυλων 1-2

ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ
Πανναξιακός-ΑΟ Πύργου (δεν έχει οριστεί)

ΕΠΣ ΣΑΜΟΥ
ΑΕ Βαθύλου-(ομάδα από την Ικαρία)

ΕΠΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
Ημιτελική φάση

Προσοχή! Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το grandsport.gr με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Πηγή Onsports.gr
Click to Hide Advanced Floating Content