Σαρωτικός ο ΟΦΙ κόντρα στη Ζάκυνθο, εξασφάλισε την παραμονή στην κατηγορία

Ο ΟΦΙ ήθελε νίκη για να συνεχίσει και τη νέα χρονιά στη Super League 2 και στον… τελικό με την υποβιβασμένη Ζάκυνθο ήταν σαρωτικός επικρατώντας με 5-1 εξασφαλίζοντας την παραμονή στην κατηγορία.

Ο ΟΦΙ μπήκε με το μαχαίρι στα… δόντια και μόλις στο 2΄ πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Αντερέγκεν να κάνει το 1-0!

Στο 10΄ ο Βουό έκανε το 2-0, αποβάλλοντας το άγχος στο στρατόπεδο του ΟΦΙ, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής μόλις στο 20΄ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 «σφραγίζοντας» ουσιαστικά την υπόθεση παραμονής με το… καλημέρα ουσιαστικά στο παιχνίδι.

Στο 24΄ μάλιστα ο Μεσσιντόρο έκανε το 4-0 δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη διαφαινόμενη νίκη του ΟΦΙ!

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 58΄ η Ζάκυνθος μείωσε με τον Γκανάσι, ωστόσο ένα λεπτό αργότερα ο Αντερέγκεν με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι έκανε το 5-1 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Έτσι ο ΟΦΙ παρά το γεγονός ότι θα μπορούσε να είχε σωθεί πολύ νωρίτερα τα κατάφερε έστω και την τελευταία αγωνιστική και έτσι θα συνεχίσει να αγωνίζεται στην Super League 2 και τη νέα χρονιά.

ΟΦΙ: Καραγιόζης, Κοντοές, Τορίμπιο, Ντέτλερ, Κατάλντι, Μπενίτεζ, Λεμονής, Μεσιντόρο, Μίλλερ, Αντερέγκεν, Βουο

Ζάκυνθος: Μπαρμπούκουλος, Κολεύρης, Ζε Εσόνο, Ηλίου, Νικολακόπουλος, Σουρμπής, Λαμπόγλου, Παναγιωτόπουλος, Καμκρόν, Κονγκάγια, Ελ Γκανάσι