Β1 ΕΠΣΗ: Δύσκολη αποστολή για την Ομόνοια!

Με δύο παιχνίδια ανοίγει το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ με την πρωτοπόρο Ομόνοια να έχει αρκετά δύσκολο πρόγραμμα.

Πιο συγκεκριμένα οι “κιτρινομπλέ” αντιμετωπίζουν εκτός έδρας τον Παναθηναϊκό, έχοντας αποκλειστικό στόχο τους τρεις βαθμούς, ώστε να κρατήσουν απόσταση ασφαλείας από την δεύτερη ομάδα του πρωταθλήματος και να φτάσουν ακόμα πιο κοντά στον τίτλο και στην άνοδο στην Α2 ΕΠΣΗ.

Από την άλλη ο Παναθηναϊκός θέλει να βγάλει αντίδραση μετά την βαριά ήττα από τον Δία και να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα ώστε να κρατήσει αρχικά την θέση της και στην συνέχεια αν μπορεί να περάσει και τον Κόροιβο ανάλογα με το αποτέλεσμα του.

ADVERTISING

Στο άλλο ματς της ημέρας ο Τηγανίτης μετά τη νίκη κόντρα στον Νιπιδιτό θέλει να χτίσει ένα σερί και να ανέβει βαθμολογικά παίζοντας παράλληλα και ωραίο ποδόσφαιρο, αφού αυτός είναι ο στόχος του, φιλοξενείται από την ΑΕ Κρητών, που θέλει τους τρεις βαθμούς και την απώλεια βαθμών του Παναθηναϊκού ώστε να ανέβει στην 4η θέση και να κοιτάξει για ακόμα υψηλότερα στην συνέχεια.

Tο πρόγραμμα του Σαββάτου:

09/04/22
ft
09/04/2217:00
ΑΕ ΚΡΗΤΩΝΑΕ ΚΡΗΤΩΝ6
4Σταυράτης14Γεωργιουδάκης25Γιακουμάκης50Κοκοσάλης61Σταυράτης75Ζερβός(πεν)
6 - 0
ft
ΤΗΓΑΝΙΤΗΣΤΗΓΑΝΙΤΗΣ0
ft
09/04/2219:00
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΗΡΑΚΛ.ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΗΡΑΚΛ.0
65Χατζάκης
0 - 1
ft
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ1
70Γεωργαλής80Πολίτης

Η βαθμολογία:

#StandingsΑΓΝΙΗΥΠΕΡΚΑΤΑΔΙΑΦΒΑΘ
1ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ24210387226563
2ΔΙΑΣΔΙΑΣ24202297217662
3ΚΟΡΟΙΒΟΣΚΟΡΟΙΒΟΣ24155470403050
4ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΗΡΑΚΛ.ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΗΡΑΚΛ.24161759392049
5ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ24153663372648
6ΑΕ ΚΡΗΤΩΝΑΕ ΚΡΗΤΩΝ24153667452248
7ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ241221067561138
8ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ2490154750-327
9ΤΗΓΑΝΙΤΗΣΤΗΓΑΝΙΤΗΣ2480164679-3324
10ΓΑΡΙΠΑΓΑΡΙΠΑ2444163671-3516
11ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΡΤΕΡΟΥΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΡΤΕΡΟΥ2432191865-4711
12ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ2431201770-5310
13ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ24231928107-799

Το πρόγραμμα της Κυριακής:

10/04/22
ft
10/04/2212:30
ΚΟΡΟΙΒΟΣΚΟΡΟΙΒΟΣ2
6. Σχοιναράκης74Γεναράκης
2 - 0
ft
ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΡΤΕΡΟΥΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΡΤΕΡΟΥ0
ft
10/04/2212:30
ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ6
5Σ.Κοζορώνης7Σ.Κοζορώνης13Ντολάνι19Σ.Κοζορώνης44Χότζα78Βιδάκης
6 - 3
ft
ΓΑΡΙΠΑΓΑΡΙΠΑ3
30Μαυρογιάννης34Βασιλάκης80Ντραγκίτσι
ft
10/04/2217:00
ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ0
0 - 7
ft
ΔΙΑΣΔΙΑΣ7
5Τσιριντάνης10Σάλιακας15Κεγιαδάκης(πεν.)20ΚάββαλοςΓ.30Κεγιαδάκης40Αποστολάκης80Χριστιανίδης
ft
10/04/2217:20
ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ7
2Τσαγκαράκης31Τσαγκαράκης32Τσαγκαράκης60Τσαγκαράκης81Τσαγκαράκης85Μουντράκης90Μουντράκης
7 - 3
ft
ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ3
11Βουϊδάσκης80Μαλαδάκης83Μαλαδάκης
Προσοχή! Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το grandsport.gr με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Click to Hide Advanced Floating Content