Σπουδαία νίκη με Βιολάκη η Παλιανή επί του Αετού!

Με τον Βιολάκη να σημειώνει δύο τέρματα η Παλιανή πήρε σπουδαία νίκη επί του Αετού Ανωγείων με 2-0 για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ!

Στο πρώτο μέρος η Παλιανή είχε την υπεροχή και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ στο 20ο λεπτό με σκόρερ τον Βιολάκη να κάνει το 1-0, το οποίο έμεινε μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου!

Στην επανάληψη ο Αετός ανέβασε την απόδοσή του και προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση, ωστόσο παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε με τους Δραμουντάνη, Βιτώρο και Καλομοίρη δεν κατάφερε να βρει το γκολ!

Μάλιστα ο Αετός ζήτησε πέναλτι σε πτώση του Καλομοίρη μέσα στην περιοχή ωστόσο ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι!

Και ενώ ο χρόνους κυλούσε με το 1-0 να παραμένει, στο 88΄ ο Βιολάκης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι διπλασίασε το τέρματα της Παλιανής και διαμόρφωσε το τελικό 2-0!

Αυτή μάλιστα ήταν η δεύτερη νίκη της Παλιανής μέσα στη χρονιά επί του Αετού του οποίου είχε επικρατήσει με 0-1 μέσα στα Ανώγεια!

Παλιανή: Ζαϊμάκης, Φουντουλάκης, Πλούσος, Κεφαλάς, Οικομάκης Γ., Κριτσωτάκης, Κοσμαδάκης(70΄ Σπιθουράκης), Φουντουλάκης Χ., Βιολάκης(90’ Στρεντζά), Οικονομάκης Κ., Στρατιδάκης(87΄ Ρεθεμνιωτάκης)

Αετός Ανωγείων: Μπαγκέρης, Ανδρικάκης, Μπινιχάκης(45΄ Νύχταρης), Μέμμος, Ξυλούρης(35΄ Κονιός Γ.), Κονιός Α., Βιτώρος, Μαυρομάτης(45΄ Τσεβελέκης), Δραμουντάνης, Καλομοίρης, Παπαντωνάκης(45΄ Σπαχής)

Προσοχή! Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το grandsport.gr με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.