ΟΦΑ – ΔΑΦΝΕΣ

30/12/2023 15:00
2η αγωνιστική - Β1 ΕΠΣΗ - 2023-24

• Σέντρα στο ματς
  • 8' Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΑ.  Ο Κενδριστάκης εκμεταλλεύτηκε λάθος πάσα στην άμυνα των Δαφνών, έκλεψε βγήκε απέναντι στον τερματοφύλακα αλλά στη προσπάθεια του να «σκάψει» τη μπάλα έκανε ένα εντελώς αδύναμο σουτ το οποίο κατέληξε στην αγκαλιά του τερματοφύλακα.
  • 16΄Νέα φάση για τους γηπεδούχους. Ο Κενδριστάκης βγήκε απέναντι από το τέρμα όμως το λασέ του ήταν άστοχο.
  • 17' Τεράστια διπλή επέμβαση από τον τερματοφύλακα των Δαφνών σε σουτ του Κενδριστάκη.
  • 22' Πρώτη φάση για τις Δαφνές. Ο Φεϊζολλάου βγήκε από πλάγια θέση, πλάσαρε όμως η μπάλα πέρασε λίγο έξω.
  • 26' Σέντρα Λουλάκη, κεφαλιά Βλαχάκη η μπάλα άουτ.
  • 27' Σουτ Λουλάκη εντυπωσιακή επέμβαση από τον τερματοφύλακα των Δαφνών.
  • 28' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΑ! Μετά από φάση διαρκείας, ο Βλαχάκης από κοντά πλασάρει κάνοντας το 1-0.
  • 37' Δεύτερο γκολ για ΟΦΑ! Ο Δαγκωνάκης με ωραίο διαγώνιο σουτ έγραψε το 2-0.
  • 55' Τρίτο γκολ για τον ΟΦΑ με διαγώνιο σουτ Κενδριστάκη!
  • 58' Τέταρτο γκολ για τον ΟΦΑ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λουλάκη!
  • 60' Κοντά στο 5ο γκολ ο ΟΦΑ, με τον Κώστα να βγαίνει απέναντι από τον Δασκαλάκη, με τον δεύτερο να μπλοκάρει.