ΕΞΕΛΙΞΗ ΑΓΩΝΑ
ΟΦΗ
ΑΡΗΣ
-40'
Καλησπέρα σας από το «Γεντί Κουλέ» όπου σε περίπου 40 λεπτά από τώρα, ο ΟΦΗ θα φιλοξενήσει τον Άρη για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League.
-37'
Δεν υπάρχει αρκετός κόσμος αυτήν την ώρα στο γήπεδο, αν και η προσέλευση συνεχίζεται.
-36'
Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο για να κάνουν ζέσταμα.
-20'
Ο Τραϊανός Δέλλας, επέλεξε στο αρχικό σχήμα τον Χριστογεώργο κάτω από τα δοκάρια, ενώ στην τετράδα της άμυνας από τα δεξιά προς τα αριστερά, τους Μπόρχα, Λαμπρόπουλο, Μπρεσάν και Χατζηθεοδωρίδη. Στον χώρο της μεσαίας γραμμής, ο Μπαϊνοβιτς με «παρτενέρ» τον Αποστολάκη, ενώ μπροστά τους βρίσκεται σε ελεύθερο ρόλο ο Φούντας, ενώ στα δύο άκρα της επίθεσης έχουν επιλεγεί και πάλι οι Νους-Σενγκέλια και μοναδικός προωθημένος ο Γιούνγκ.
-14'
Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το ζέσταμά τους και επέστρεψαν στα αποδυτήρια για να προετοιμαστούν για την έναρξη του αγώνα.
-5'
Πηγαίνουν προς τους πάγκους οι αναπληρωματικοί του ΟΦΗ και χειροκροτούνται από τον κόσμο
-3'
Καταχειροκροτείται ο Σαλσέδο κατά την είσοδό του
-1'
Χειροκροτήθηκε και ο πατέρας του Μιχάλη Μπούση
-1'
Όλα έτοιμα για την σέντρα του αγώνα, που θα έχει ο ΟΦΗ
1'
Σέντρα στο παιχνίδι!
4'
Σουτ του Νους, κόντραρε στον αμύντικο του Άρη και βγήκε κόρνερ
5'
Κόρνερ εκ νέου για τον ΟΦΗ
5'
Παραλίγο απευθείας κόρνερ ο Σενγκέλια
6'
Δοκάρι για τον Άρη από πλάγια θέση με τον Σίστο
8'
Μεγάλη ευκαιρία με τον Φούντα, που βγήκε σχεδόν σε τετ-α-τετ, αλλά ο Κουέστα μπλόκαρε το αδύναμο σουτ του Έλληνα επιθετικού
9'
Σουτ του Μοντόγια έξω από την περιοχή, δεν απείλησε τον Χριστογεώργο
10'
Ωραία κάθετη του Γκονζάλεθ, αλλά έδιωξε ο Φαμπιάνο
11'
Τεράστια ευκαιρία με τον Γιουνγκ που εξ επαφής δεν μπόρεσε να σκοράρει μετά από σέντρα του Σενγκέλια
15'
Στο έδαφος ο Φούντας και fair play του Σιφουέντες στη συνέχεια
16'
Σηκώθηκε ο Φούντας, δείχνει να έχει ενοχλήσεις στο δεξί του πόδι
17'
Επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο ο Ταξιάρχης Φούντας
18'
ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ
19'
Ο Μοντόγια ανέτρεψε τον Νους μέσα στην περιοχή, με τον Σιδηρόπουλο να δείχνει την άσπρη βούλα
20' Κίτρινη κάρτα
Κάρτα στον πάγκο του Άρη
20'
Ο Γιουνγκ κρατάει την μπάλα για την εκτέλεση του πέναλτι
Γκολ (με πέναλτι) 1:0 21'
ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ, ο Γιουνγκ σκοράρει από την άσπρη βούλα
21'
Έχει «εκραγεί» το γήπεδο μετά το 1-0
23'
Κόκκινη στον πάγκο του Άρη
Κίτρινη κάρτα 27'
Τιάγκο Νους
28' Κίτρινη κάρτα
Β. Νταρίντα
Για προβολή πάνω στον Νους
30'
Φάουλ του Νους σε καλό σημείο για τον Άρη
37'
Συρτή σέντρα του Γκονζάλεθ από πλάγια θέση, κανείς στην μικρή περιοχή να τελειώσει το σουτ
38'
Ο Σενγκέλια εκτελεί κόρνερ, με την άμυνα του Άρη να διώχνει εκ νέου σε κόρνερ
40'
Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ με συνεργασία Νους-Γιουνγκ, με τον πρώτο να σουτάρει πάνω στον Κουέστα που έδιωξε σε κόρνερ
41'
Πολύ δραστήριος από την αρχή ο Τιάγκο Νους που έχει υποχρεώσει τους παίκτες του Άρη να του κάνουν αρκετές φορές φάουλ
Κίτρινη κάρτα 42'
Φιλιπ Μπαΐνοβιτς
Για φάουλ πάνω στον Νταρίντα
45'
Φάουλ σε καλό σημείο
45'
Προσπάθησε για απευθείας ο Τιάγκο Νους, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
45'
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων
45'
Τρομερό τάκλιν από τον Λαμπρόπουλο για να μην βγεγι σε αντεπίθεση ο Μορόν
45'
Ημίχρονο στο ΟΦΗ - Άρης, με τον Όμιλο να προηγείται με το πέναλτι του Άντριου Γιουνγκ
45'
Επέστρεψαν στο γήπεδο οι παίκτες του ΟΦΗ
45'
Επέστρεψαν και οι παίκτες του Άρη
46' Αλλαγή
Μέσα:Κ. Σαβέριο
Έξω:Ντιαντί Κλέιτον
46'
Έναρξη στο δεύτερο μέρος
48'
Μακρινό σουτ του Νους, στην αγκαλιά του Κουέστα
51'
Δύο φάσεις είχε ο Μορόν τα τελευταία δύο λεπτά, με σουτ από πλάγια με τον Χριστογεώργο να διώχνει και έπειτα με κεφαλιά που πέρασε ψηλά
53'
Παραλίγο να γίνει απειλητικός ο Άρης με συρτή σέντρα του Μορόν από τα πλάγια, όμως ο Αποστολάκης έδιωξε
55'
Σουτ του Μορόν, αρκετά άουτ
57'
Φάουλ του ΟΦΗ σε πλάγια θέση που κέρδισε ο Χατζηθεοδωρίδης
Γκολ 2:0 57'
Ασσίστ: Λ. Σενγκέλια
ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ με τον Βασίλη Λαμπρόπουλο
57'
Ο Σενγκέλια εκτέλεσε το φάουλ και ο Λαμπρόπουλος έπιασε την κεφαλιά για να «γράψει» το 2-0
65' Αλλαγή
Μέσα:Γ. Φετφατζίδης
Έξω:Σίστο Πιόνε
65' Αλλαγή
Μέσα:Μοντσού
66'
Πέναλτι για τον Άρη από το χέρι του Χατζηθεοδωρίδη
67' 2:1 Γκολ (με πέναλτι)
Λ. Μορόν
«Νίκησε» τον Χριστογεώργο ο Μορόν
72'
Τρομερή ευκαιρία με τον Φαμπιάνο που «έπιασε» κεφαλιά στην περιοχή μετά από εκτέλεση φάουλ
Έξω:Τιάγκο Νους
73' Αλλαγή
Μέσα:Φ. Βέλεθ
Έξω:Λ. Φαμπιάνο
76'
Κόρνερ για τον Άρη
77'
Μπλόκαρε ο Χριστογεώργος μετά από φάση διαρκείας, με τον Άρη να ανεβαίνει αρκετά τα τελευταία λεπτά
77' Κίτρινη κάρτα
Λ. Μορόν
Αλλαγή 78'
Μέσα:Τ. Κουτεντάκης
Έξω:Γ. Αποστολάκης
80'
Ο Σαβέριο με το εξωτερικό του από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα άουτ
Γκολ 3:1 82'
Το πρώτο σουτ του Σαλσέδο με την φανέλα του ΟΦΗ «έγραψε» με οριζόντιο και μέσα
86'
Πέναλτι ξανά για τον Άρη, ο Χατζηθεοδωρίδης τραβάει τον Μορόν
88' 3:2 Γκολ (με πέναλτι)
Λ. Μορόν
Δεύτερη φορά «νικάει» τον Χριστογεώργο από την άσπρη βούλα
89' Αλλαγή
Μέσα:Ά. Σαμόρα
Έξω:Χοσέ Σιφουέντες
90'
90'
Πέρασε η φάση για φάουλ στον Σαλσέδο
Αλλαγή 90' +1'
Μέσα:Ζ. Καραχάλιος
Έξω:Άντριου Γιούνγκ
Μέσα:Α. Ριέρα
Έξω:Λ. Σενγκέλια
90' +4'
Τεράστια ευκαιρία του Άρη με προβολή του Ραμόν, έδιωξε σε κόρνερ δύσκολα ο Χριστογεώργος