ΘΕΡΙΣΟΣ – ΧΑΡΑΥΓΗ

05/10/2023 15:30
1η φάση - Κύπελλο ΕΠΣΗ - 2023-24

• ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Θέρισος - Χαραυγή 0-3.
  • 86' Τεράστια ευκαιρία για Θέρισο, με τον Μουλακάκη μετά από λάθος της άμυνας, από κοντά να μην καταφέρνει να σκοράρει.
  • 67' Ο Χρήστος Νικολάου μετά από φάση διαρκείας από κοντά πετυχαίνει το 0-3.
  • 58' Δεύτερο γκολ για τη Χαραυγή. Με τρομερό μακρινό σουτ, ο Ηρακλής Καλαμιώτης σκοράρει για το 0-2!
  • 56' Γκολ για τη Χαραυγή. Ο Χρήστος Νικολάου, με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ, ανοίγει το σκορ!
  • 54' Δοκάρι για τη Χαραυγή σε σουτ του Χρήστου Νικολάου!
  • 53 ο Νικολάου έστρωσε στον Γαρεφαλάκη, αλλά το σουτ έφυγε έξω.
  • Με δέκα παίκτες συνεχίζει η Θέρισος, λόγω αποβολής του Κασελάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
  • Έναρξη δεύτερου μέρους.
  • Επιστρέφουμε σε περίπου 15 λεπτά.
  • Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Θέρισος - Χαραυγή 0-0.
  • 37' Τεράστια ευκαιρία για τη Θέρισο, με τον Κοκοσάλη να βγαίνει απέναντι από τον Μήτρου, πλασάρει στο δοκάρι.
  • 27' Σουτ βολέ του Ηρακλή Καλαμιώτη, μετά από σέντρα από τα αριστερά, ελάχιστα άουτ η μπάλα.
  • Στο ίδιο λεπτό καλό σουτ Κοκοσάλη στην κίνηση, σε κόρνερ έδιωξε ο Μήτρου.
  • 24' Αναγκαστική αλλαγή για τη Θέρισο, στη θέση του Γκίκα ο Καπετανάκης.
  • 19' Τρομερό σουτ του Ηρακλή Καλαμιώτη, ο τερματοφύλακας εντυπωσιακά αλλά και με δυσκολία απομακρύνει σε κόρνερ!
  • 15' Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο του παιχνιδιού, με τους φιλοξενούμενους να είναι πιο πιεστικοί αλλά να μην μπορούν να απειλήσουν ιδιαίτερα.
  • 1' Σέντρα στο παιχνίδι!