ΓΙΟΥΧΤΑΣ – ΦΩΣΤΗΡΑΣ

11/12/2022 15:00
Γ Εθνική - 5ος όμιλος - 5η αγωνιστική 2022-23

35' ΓΚΟΛ Χριστόπουλος Βασίλης
Ροβίθης Μανώλης ΓΚΟΛ 90'

• Μία… ανάσα από την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα έφτασε ο Γιούχτας, όμως τον… λύτρωσε στο φινάλε ο Ροβίθης που σκόραρε και διαμόρφωσε το 1-1 με τον Φωστήρα.
  • Η ομάδα του Νίκου Σουργιά, φιλοξένησε τον Φωστήρα στις Αρχάνες για την 5η αγωνιστική της Γ Εθνικής, με τον Ροβίθη στο 5’ να αναγκάζει τον τερματοφύλακα σε δύσκολη επέμβαση, ενώ ένα σουτ του Νύκταρη στο 20’ πέρασε λίγο αόυτ.
  • Στο 32’ έγινε φάουλ του Λώλου πάνω στον Δωματά, με τον διαιτητή της αναμέτρησης να υποδεικνύει να συνεχιστεί το παιχνίδι, ενώ στο 34’ μετά από λάθος του Κόλλια, ο Φωστήρας κέρδισε πέναλτι.
  • Το πέναλτι το εκτέλεσε εύστοχα ο Χριστόπουλος, κάνοντας το 0-1.
  • Στην επανάληψη, οπ Γιούχτας έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία με τον Δωματά από κοντά να αστοχεί, ενώ στο 55’ ο Αζίζι σούταρε αλλά ο τερματοφύλακας έδιωξε, κρατώντας ανέπαφη την εστία του.
  • Στο 64’ και στο 75’ δύο προσπάθειες του Χριστόπουλου, πέρασαν άουτ και τρία λεπτά αργότερα, μεγάλη ευκαιρία για τον Γιούχτα με κεφαλιά του Γιαλούση, να περνάει ελάχιστα άουτ.
  • Ο Γιούχτας κατάφερε στο φινάλε να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας, όταν μετά απο σουτ του Ρουσσάκη, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι, δεν απομακρύνθηκε και απο κοντά ο Ροβίθης έκανε το 1-1, γλιτώνοντας τον Γιούχτα στο φινάλε.