ΠΟΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

12/11/2023 15:00
10η αγωνιστική - Γ Εθνική

• ΤΕΛΟΣ!
  • 90' Τεράστια ευκαιρία, με τον Δαμιανάκη ολομόναχο στη καρδιά της περιοχής να πιάνει τη κεφαλιά, η μπάλα άουτ.
  • Μπήκαμε στο 90' πιέζει ο ΠΟΑ!
  • 85' Φάουλ Νύκταρη, κεφαλιά Δαμιανάκη, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
  • Δραματικά τα τελευταία λεπτά, με τα «νεύρα» να μην λείπουν.
  • 78' Ισοφαρίζει ο Απόλλων με τον Πιαστόπουλο!
  • Ο Νάτος που πέρασε μόλις στο παιχνίδι, ανατρέπει τον Ράμμο μέσα στη περιοχή.
  • 76' Πέναλτι για τον Απόλλων!
  • 71' Ο Τασιουλής εκτέλεσε ένα κόρνερ, η μπάλα πέρασε από όλους, ο Ρέτσος σκοράρει, όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
  • 69' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΟΑ, με τον Ικεότσα να κάνει ένα δυνατό σουτ μέσα από τη περιοχή, η μπάλα κόντραρε, με τον Νίκα να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ!
  • 61' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μέμου, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Νίκας.
  • Ο ΠΟΑ έχει δώσει τη μπάλα στα πόδια του Απόλλωνα στην επανάληψη.
  • 55' ο Πιαστόπουλος έκανε το σουτ έξω από τη περιοχή, μπλόκαρε ο Καβουσάκης.
  • 49' Συνεργασία Τασιούλη - Καραγκούνη, ο δεύτερος έκανε μια επικίνδυνη σέντρα σουτ, πέρασε από όλους.
  • Σέντρα στο δεύτερο!
  • Τέλος πρώτου μέρους!
  • Ο ΠΟΑ λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ανοίγει το σκορ, όταν από όμορφη ενέργεια του Μέμου, έκανε τη σέντρα, έδιωξε με τις γροθιές ο Νίκας, πήρε το ριμπάουντ ο Νύκταρης και με όμορφο συρτό σουτ κάνει το 1-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου, σε ένα πρώτο μέρος, όπου ο Απόλλων ήταν πιο επικίνδυνος, έκλεισε τους χώρους, όμως ο ΠΟΑ βρήκε το γκολ.
  • Στο 42’ μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα έφτασε στον Ικεότσα, ο οποίος έκανε το σουτ, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.
  • Στο 34’ μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλων Σμύρνης, με τον Πατίλα από όμορφη πάσα του Καραγκούνη να κάνει το σουτ, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Καβουσάκης. Στην εξέλιξη της φάσης ο Απολλων Σμύρνης σκοράρει με κεφαλιά του Καραγκούνη, όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οσφάιντ, για επιθετικό φάουλ πάνω στον Ικεότσα.
  • Στο 24ο λεπτό πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΟΑ, με τον Καϊμακαμούδη να κάνει το σουτ μέσα από τη περιοχή σε κόρνερ ο κίπερ του Απόλλωνα.