ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ – ΑΣΗΜΙ

19/11/2023 15:15
7η αγωνιστική - Α2 ΕΠΣΗ - 2ος όμιλος

• 5' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά χωρίς την μεγάλη ευκαιρία.
  • 11' Σουτ Χατζάκη η μπάλα ψηλά άουτ.
  • 13' Κεφαλιά Μαρή μπλοκάρει ο Δαμιανάκης.
  • 15' Ο Αντωνακούδης πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του μπήκε μέσα στην περιοχή και με πλασέ έκανε το 1-0.
  • 21' Φάουλ Σκουλά, κεφαλιά Αποδουλιανάκη στο πρώτο δοκάρι η μπάλα λίγο άουτ.
  • 24' Ο Αντωνακούδης κέρδισε πέναλτι από τον Φωτάκη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γιαλυτάκης ο οποίος έκανε το 2-0.
  • 39' Μειώνει το Ασήμι σε 2-1. Μετά από φάουλ του Χατζάκη ο Ξαγοραράκης με κεφαλιά κάνει γκολ.
  • 40' Ατομική προσπάθεια Φουντουλάκη και σουτ μέσα στην περιοχή η μπάλα άουτ.
  • Ημίχρονο στην Αγία Βαρβάρα! Οι γηπεδούχοι έχουν το προβάδισμα κερδίζοντας με 2-1.
  • 46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
  • 48' Ισοφαρίζει το Ασήμι σε 2-2. Φανταστική ενέργεια Χασουράκη που πέρασε δύο παίκτες, σέντραρε και ο Ρεμούνδος με πλασέ έκανε το γκολ.
  • 53' Μεγάλη επέμβαση Πελεκανάκη σε σουτ του Χασουράκη.
  • Απίθανη ευκαιρία για την Αγία Βαρβάρα! Ο Καλομοίρης πλάσαρε με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ ο Δαμιανάκης.
  • 83' Μετά από φάουλ του Χατζάκη πήρε την κεφαλιά ο Ξαγοραράκης απέκρουσε ο Πελεκανάκης και σε κενή εστία ο Πρίφτης έκανε το 2-3.