ΛΙΝΤΟ – ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ

03/12/2022 15:00
Α2 ΕΠΣΗ - 6η αγωνιστική - 1ος όμιλος - 2022-23

Κομνηνός Αντώνιος ΓΚΟΛ 35'
    41' KOKKINH Σαϊτάκης Εμμανουήλ
Κομνηνός Αντώνιος ΓΚΟΛ 86'

• Με τον Αντώνη Κομνηνό να σημειώνει και τα δύο γκολ του παιχνιδιού, το Λίντο «ντούμπλαρε» τις νίκες του, επικρατώντας 2-0 της Αγίας Βαρβάρας για την 6η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ. Η βαθμολογία και το αυριανό πρόγραμμα στον 1ο όμιλο.
  • Στο πρώτο μέρος, το Λίντο ήταν κατά κράτος καλύτερο, απείλησε με τον Τσαλόπουλο, τον Κομνηνό και τον Αδαμάκη, όμως ο Πελεκανάκης ήταν σ’ ετοιμότητα και απέκρουσε τις προσπάθειές τους.
  • Στο 35’ όμως, ο Αντώνης Κομνηνός με απευθείας εκτέλεση φάουλ, έκανε το 1-0, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του Λίντο. Στο 40’ μεγάλη ευκαιρία για το Λίντο να διπλασιάσει τα τέρματά του, όμως ο Μαθιουδάκης δεν βρήκε στόχο.
  • Ένα λεπτό αργότερα, ο Σαϊτάκης αποβλήθηκε και στο ημίχρονο οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν με το σκορ στο 1-0.
  • Στην επανάληψη, η Αγία Βαρβάρα βελτιώθηκε, ισορρόπησε και έψαξε το γκολ της ισοφάρισης, κάτι που όσο περνούσε ο χρόνος το έψαχνε περισσότερο.
  • Οι… ελπίδες όμως για την ομάδα του Γιώργου Φιολιτάκη, εξανεμίστηκαν στο 86’, όταν ο Σφακιανάκης ανατράπηκε και ο Αντώνης Κομνηνός από την άσπρη «βούλα» έκανε το 2-0, σφραγίζοντας τη νίκη.