ΦΑΙΣΤΟΣ – ΜΟΧΟΣ

06/05/2023 18:00
Α2 ΕΠΣΗ - 24η αγωνιστική - 2ος ομίλος 2022-23

• 2’ Ο Μιχελακάκης δοκίμασε απευθείας μια εκτέλεση κόρνερ, με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.
  • 13’ Ο Μιχελακάκης ήταν έτοιμος να εκτελέσει, όμως ο Ντόκο πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ. Στην εξέλιξη της φάσης, εκτελέστηκε γρήγορα το κόρνερ, με τον Ποντίκαλη να κάνει το σουτ, δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.
  • 14’ Το κόρνερ εκτελέστηκε, με τον Ποντίκαλη να παίρνει τη κεφαλιά, στέλνοντας τη μπάλα άουτ.
  • 22' Ακυρώθηκε γκολ της Φαιστού. Ο Στέλιος Παπαδάκης έκανε τη σέντρα, ο Ντόκο έκανε τη προβολή, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα. Έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους.
  • 35' Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Γιώργου Παπαδάκη Μαυρίδη, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι!
  • Ο Ντόκο στη προηγούμενη φάση τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε από τον Νικολιδάκη Αλέξανδρο.
  • 42' Μεγάλη ευκαιρία για τη Φαιστό, τρομερή προσπάθεια από τον Γιώργο Παπαδάκη Μαυρίδη, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, έδωσε παράλληλα στον Παπαδάκη Γιώργο, που δεν πρόλαβε να βρει τη μπάλα και να τη στείλει στην εστία.
  • Ημίχρονο στους Βόρρους.
  • Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
  • 58' Πιέζει ασφυκτικά η Φαιστός!
  • 72' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΦΑΙΣΤΟ!
  • 73' Ανατράπηκε ο Μαυρίδης από τον Γκαρή. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μαυρίδης, ανοίγοντας το σκορ!
  • 77' Παπαδάκης Γιώργος έκανε τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα έφτασε στον Γρηγοράκη Ι., ο οποίος με προβολή έκανε το 2-0.
  • ΓΚΟΛ για τον Μοχό. Ο Σούργος με ψηλοκρεμαστό σουτ μειώνει σε 2-1!
  • ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΟΧΟ. Ο Σκουλούδης με κεφαλιά κάνει το 2-2! ΦΟΒΕΡΟ ΜΑΤΣ!
  • Κόκκινη κάρτα σε Τσούπι και Αμοιρόπουλο.
  • 90+' Σουτ του Στέλιου Παπαδάκη, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας!