ΡΩΜΑΝΟΣ – ΜΟΙΡΕΣ

11/11/2023 15:00
8η αγωνιστική - Α1 ΕΠΣΗ - 2023-24

• 80’ Μαρκόπουλος γρήγορη κόντρα και με εκπληκτικό πλασέ στην απέναντι γωνία κάνει το 4-0.
  • 72’ τρομερή συνεργασία Ρωμανού, βγαίνει Μαυρομάτης, από τα αριστερά βγάζει σέντρα αλλά ο Κρανιωτακης δεν βρίσκει στόχο
  • 67' Σουτ Κρανιωτάκη, έδιωξε ο κίπερ των Μοιρών.
  • 66' Ο Παπαδάκης έκανε το σουτ από πλάγια θέση, έδιωξε ο Κασσωτάκης.
  • ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΡΩΜΑΝΟ ΣΤΟ 60'. Ο Κομνηνός Αντ. με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ γράφει το 3-0!
  • ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ, ΡΩΜΑΝΟΣ - ΜΟΙΡΕΣ 2-0!
  • 45' Ο Αγριμάκης εκτέλεσε ένα φάουλ, με την μπάλα να πηγαίνει στο οριζόντιο δοκάρι!
  • 39' Σουτ του Μαρκόπουλου, η μπάλα άουτ.
  • 36΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΡΩΜΑΝΟ! Ο Χαλκιαδάκης ανέτρεψε τον Μαρκόπουλο εντός περιοχής, με την εκτέλεση να αναλαμβάνει ο Ιπποκράτης Κομνηνός για το 2-0 των γηπεδούχων!
  • 34' Ο Παπαδάκης εκτέλεσε δυνατά ένα φάουλ, με τις γροθιές έδιωξε ο Κασσωτάκης, στην επαναφορά, φάση διαρκείας, έγινε ένα σουτ, μπλόκαρε ο κίπερ των γηπεδούχων.
  • 30' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΡΩΜΑΝΟ! Ο Ιπποκράτης Κομνηνός εκτελεί ένα κόρνερ, ο Παχάκης μέσα από τη περιοχή εκτελεί για το 1-0!
  • 25' Τρομερή μπαλιά του Μαρκόπουλου για τον Κεφάκη, αυτός την βρήκε αλλά δεν μπόρεσε να την κοντρολάρει και να δημιουργήσει απειλή για την εστία των Μοιρών. Αν την κοντρόλαρε, σοβαρός κίνδυνος για τους φιλοξενούμενους, θα ήταν τετ α τετ μόνος του.
  • 19' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς για τις Μοίρες. Ο Παπαδάκης από τα δεξιά, ωραία ενέργεια «έκοψε» προς τον Αγριμάκη, αυτός πλάσαρε, η μπάλα κόντραρε, πήγε στο δοκάρι, γραμμή και απομακρύνθηκε.
  • Ο έντονος αέρας δεν επιτρέπει να παιχτεί ποδόσφαιρο, στο 15' χωρίς φάσεις.