ΜΙΝΩΙΚΗ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

02/12/2023 15:00
11η αγωνιστική - Α1 ΕΠΣΗ - 2023-24

• 84' Τεράστια ευκαιρία για την Μινωική, όταν μετά από λάθος του Παπαδάκη, ο Κουρουγκιαβούρης πήρε, έκανε το σουτ, άουτ η μπάλα!
  • Πάνω κάτω η μπάλα, αμφίρροπο το παιχνίδι.
  • 74' Πλασέ Σφακιανάκη, μπλοκάρει ο Αμπατζής.
  • 73' Μεγάλη ευκαιρία για την Μινωική, μέσα στη περιοχή, κόντρες, πριν περάσει τη γραμμή έδιωξαν αμυντικοί. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Χότζα βρέθηκε απέναντι από τον Αμπατζή, σωτήριο τάκλιν του Τσαμπουράκη πριν εκτελέσει ο μέσος του Εργοτέλη!
  • 70' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ! Λάθος της άμυνας της Μινωικής, κλέβει ο Σφακιανάκης, ο οποίος απέναντι από τον Αμπατζή, ισοφαρίζει σε 1-1!
  • 65' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κορνάρου, σε κόρνερ ο Αμπατζής. Στην εξέλιξη της φάσης κεφαλιά Σφακιανάκη, άουτ η μπάλα.
  • 60' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Ο Χότζα βρήκε καταπληκτικά στον κενό χώρο τον Τσαμαντιώτη, ο οποίος έκανε την παράλληλη στον Σφακιανάκη, ο οποίος μόνος του απέναντι από τον Αμπατζή στη μικρή περιοχή, έστειλε τη μπάλα άουτ!
  • Σέντρα στην επανάληψη!
  • Ημίχρονο . Μινωική - Εργοτέλης 1-0.
  • 41' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραντινάκη, έδιωξε ο Παπαδάκης.
  • 30' Σέντρα του Ντίσα, η μπάλα πέρασε από όλους, σουτ στη κίνηση του Τσαμαντιώτη, εύκολα ο Αμπατζής.
  • 23' Μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα έφτασε στον Τσαμαντιώτη, ο οποίος έκανε το σουτ, σε κόρνερ ο κίπερ της Μινωικής.
  • ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΜΙΝΩΙΚΗ! 14' Ο Σταυρακάκης με σουτ από το ύψος της περιοχής ανοίγει το σκορ στο Πανεπιστήμιο!
  • 12' Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Φαϊτάκης πήρε τη κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, άουτ η μπάλα.
  • 10' Καλός ο ρυθμός μέχρι στιγμής στο παιχνίδι.
  • 5' Πρώτη φάση για την Μινωική, με τον Ρουμελιώτη μετά από λάθος, να παίρνει τη μπάλα να κάνει το σουτ, λίγο δίπλα από το δοκάρι του Παπαδάκη.
  • Μετά από ωραία συνεργασία, η μπάλα έφτασε μέσα στη περιοχή στον Σφακιανάκη, ο οποίος στο 2' έκανε το σουτ, μπλόκαρε ο Αμπατζής.