04/11/2023 15:00
7η αγωνιστική - Α1 ΕΠΣΗ - 2023-24

Βεζιρτζόγλου Δημήτρης ΓΚΟΛ 54'

• ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ!
  • 89’ νέα κόντρα Ηροδότου με Γαρεφαλάκη να βρίσκει Φραγκουλάκη που σουταρε αλλά αστόχησε.
  • 84’ εκτέλεση φάουλ του Καπετανάκη, η μπάλα πέρασε αουτ.
  • 82' συρτό φάουλ Νάκα, βρίσκει ωραία τον Φραγκουλάκη που πλασάρει αλλά ο Δημαράκης μπλοκάρει.
  • 78’ Γρήγορη κόντρα Ηροδότου με Τριάντη, που έδωσε ωραία στον Γαρεφαλάκη που σούταρε ψηλά αουτ.
  • 75' Ο Κομσίου μπήκε περιοχή, έκοψε προς τον Αρχοντάκη, που από πλεονεκτική θέση σουταρε, η μπάλα βρήκε σε πόδι αμυντικού και εξοστρακίστηκε, καταλήγοντας κόρνερ.
  • 73’ συρτό σουτ Φραγκουλάκη πέφτει και μπλοκάρει ο Δημαράκης.
  • 69' Τρομερή κάθετη Καπετανάκη για τον Μπεν, όμως οριακά προλαβαίνει ο Ζαφείρης και μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.
  • 54' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΟΔΟΤΟ. Με δυνατό σουτ ο Βεζιρτζόγλου ανοίγει το σκορ στη Νέα Αλικαρνασσό!
  • Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
  • Ημίχρονο στη Νέα Αλικαρνασσό 0-0!
  • 46’ Γαρεφαλάκης έξω από τη περιοχή κοντρολάρει ωραία και κάνει σουτ στη κίνηση, αλλά περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
  • 45’ Φραγκουλάκης ωραία ενέργεια από τα δεξιά, μπαίνει περιοχή και πλασάρει με το αριστερό όμως ο Δημάρακης ήταν σε καλή θέση και μπλοκάρει.
  • 41’ μπαίνει Βεζιρτζόγλου από τα δεξιά στη περιοχή και «κόβει» στον Χίντρι, αλλά προλαβαίνει ο Βρεττός και διώχνει.
  • 38’ Γαρεφαλακης δεν πλασαρε καλά και μπλόκαρε ο Δημαράκης.
  • 33' Τρομερή κάθετη του Χίντρι στον Φραγκουλάκη, εκείνος άνοιξε το κοντρόλ, έκανε το σουτ, με τον Δημαράκη να διώχνει σε κόρνερ.
  • 31’ σουτ του Μπεν βρήκε και σε αμυντικό και έχασε δύναμη, η μπάλα στην αγκαλιά του Ζαφείρη.
  • 29’ μετά από σέντρα του Βρεττού, ο Πέκι μέσα από τη περιοχή σουταρε, αλλά ο Δημήτρης Ζαφείρης μπλόκαρε εύκολα.
  • 26’ καλή σέντρα από τα δεξιά του Γαρεφαλάκη στο δεύτερο δοκάρι, μόνος του ο Χιντρι κάνει.. τσαφ, αν την έβρισκε θα ήταν μια καλή ευκαιρία για να σκοράρει.
  • 7' Παράλληλη Φραγκουλάκη, από τα δεξιά ο Δημαράκης, βγαίνει και μπλοκάρει προ του Βεζιρτζόγλου.
  • 5' Αναγκαστική αλλαγή για τη Χερσόνησο. Εκτός ο Φρόκου, μέσα ο Αρχοντάκης.