24/02/2024 15:00
22η αγωνιστική - Α1 ΕΠΣΗ - 2023-24

• Το ματς!
  • Τέλος!
  • Τέταρτο γκολ για τον Ηρόδοτο, με τον Τσαμαντιώτη να κάνει μια εξαιρετική παράλληλη, στην μικρή περιοχή και τον Κρεμίτσα να γράφει το 0-4! (89').
  • Τρίτο γκολ για τον Ηρόδοτο! Νέο τετ α τετ για τον Ηρόδοτο, με τον Χίντρι με το αριστερό να γράφει το 0-3, από τρομερή πάσα του Φραγκουλάκη!
  • Γκολ για τον Ηρόδοτο! Ο Γαρεφαλάκης βρέθηκε απέναντι από τον Δημαράκη, έκανε το σουτ και 0-2 για την ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού.
  • Είμαστε στο 67' πάντα στο 0-1.
  • 55' Ο Ηρόδοτος σκόραρε με τον Μπάμπη, μετά από σουτ του Γαρεφαλάκη το οποίο είχε κατεύθυνση προς την εστία, ο μπακ του Ηροδότου ήταν εκτεθειμένος.
  • 52' Σέντρα Χίντρι από τα δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, σουτ Φραγκουλάκη, δεν βρήκε καλά τη μπάλα, έφυγε ψηλά.
  • Θυμίζουμε πως με 10 παίκτες συνεχίζει η Χερσόνησος, λόγω αποβολής του Φερεντίνου από το 37ο λεπτό.
  • Σέντρα στην επανάληψη!
  • Ημίχρονο, 0-1 στη Χερσόνησο!
  • 45' Ο Φρόκου από τα αριστερά της περιοχής έκανε το σουτ, σωτήρια αμυντικοί έβαλαν κόντρα, πέρασε κόρνερ.
  • 44' Τεράστια ευκαιρία για τον Ηρόδοτο, με τον Τριάντη να κάνει αρχικά το σουτ, απέκρουσε δύσκολα ο Δημαράκης, στην επαναφορά ο Φραγκουλάκης νέο σουτ, νέα μεγάλη απόκρουση του έμπειρου τερματοφύλακα.
  • 40' Καλό σουτ του Ψωρογιάννη έξω από τη περιοχή, μπλόκαρε ο Ζαφείρης.
  • Στην εξέλιξη της φάσης, ο Φραγκουλάκης δοκίμασε από πλάγια θέση απευθείας ένα φάουλ, πάνω από τα δοκάρια.
  • 37' Με δέκα συνεχίζει η Χερσόνησος, λόγω αποβολής του Φερεντίνου με απευθείας κόκκινη κάρτα λόγω διαμαρτυρίας!
  • Στα τελευταία λεπτά η Χερσόνησος έχει ανεβάσει την απόδοση της.
  • 30' Εκτέλεση κόρνερ για τη Χερσόνησο, ο Γαρεφαλάκης πήρε μια κεφαλιά προς την εστία της ομάδας του, πριν περάσει τη μπάλα τη γραμμή έδιωξε εκ νέου με το κεφάλι ο Μαγάκης.
  • 25' Αρκετά μακρινό σουτ του Ντρεϊάι, δεν είχε κάποια τύχη.
  • 23' Ο Κομσίου δοκίμασε ένα σουτ από τα όρια της περιοχής, η μπάλα κόντραρε, με τον Ζαφείρη να μπλοκάρει.
  • Ισορροπημένο σε γενικές γραμμές το παιχνίδι, με τη Χερσόνησο να προσπαθεί να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις, από την άλλη ο Ηρόδοτος προσπαθεί κυρίως να κλείσει τους χώρους έξω από τη περιοχή του Ζαφείρη. Το παιχνίδι πάντως είναι ανοιχτό.
  • 17' Σουτ του Τριάντη έξω από τη περιοχή, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.
  • Καταπληκτικό γκολ για τον Ηρόδοτο (12')! Ο Γαρεφαλάκης στρώνει καταπληκτικά στον Χίντρι με το τακουνάκι, με τον νεαρό φορ να πιάνει ένα εκπληκτικό σουτ, ανοίγοντας το σκορ στη Χερσόνησο!
  • 9' Ο Φερεντίνος γύρισε επικίνδυνα την μπάλα στον Δημαράκη, ο Γαρεφαλάκης κυνήγησε τη φάση, τελευταία στιγμή ο κίπερ της Χερσονήσου με τάκλιν έδιωξε.
  • 5'Ο Γαρεφαλάκης έστρωσε στον Μπάμπη, ο οποίος δοκίμασε απευθείας το σουτ, άουτ.
  • 4' Μακρινό σουτ του Μουρτζάκη, η μπάλα κόντραρε στον Ψωρογιάννη και πέρασε κόρνερ.