ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΜΟΙΡΕΣ

17/09/2023 16:00
1η αγωνιστική - Α1 ΕΠΣΗ - 2023-24

• Τελικό 3-1.
  • 94' Μεγάλη ευκαιρία για Εργοτέλη, με τον Σαμπροβαλάκη να μην καταφέρνει σε τετ α τετ να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.
  • 88΄ Τρίτο γκολ για τον Εργοτέλη, που σφραγίζει τη νίκη με τον Κατσούρι με άψογο πλασέ να ολοκληρώνει μία πολύ ωραία προσωπική ενέργεια, κάνοντας το 3-1.
  • 81' Τρομερή ενέργεια του Τσαμαντιώτη, που έκανε και το σουτ, αλλά πέρασε ελάχιστα άουτ.
  • 63' Ο Ντίσα σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
  • 51' Νέα καλή εκτέλεση φάουλ από τον Τσακάνι, σε ετοιμότητα ο τερματοφύλακας.
  • 49' Έντονες διαμαρτυρίες από τις Μοίρες, για πέναλτι, σε μαρκάρισμα πάνω στον Χατζάκη. Ο διαιτητής υπέδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.
  • 48' Πρώτη καλή στιγμή στην επανάληψη, με τον Κατσούρι να κάνει σουτ απο πλάγια θέση, όμως απομακρύνθηκε σε κόρνερ.
  • Ημίχρονο 2-1.
  • 48' Γκολ στις καθυστερήσεις για τον Εργοτέλη! Ο Κορνάρος με κεφαλιά, έκανε το 2-1.
  • 47' Ωραία ανάπτυξη του Εργοτέλη, ο Μερκουλίδης σουτάρει, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ.
  • 46' Σουτ του Τσαμαντιώτη, περνάει πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.
  • 40' Ωραία ενέργεια και σουτ του Τσαμαντιώτη, ο Ντίσα μετά από "ριμπάουντ" σκοράρει, αλλά ο βοηθός διαιτητή υποδεικνύει οφσάιντ.
  • 36' Ο Εργοτέλης ισοφαρίζει σε 1-1! Μετά απο εκτέλεση κόρνερ του Τσαμαντιώτη, ο Ντίσα με κεφαλιά έκανε το 1-1.
  • 30' Ωραία ατομική ενέργεια του Τσαμαντιώτη, πήρε τη μπάλα και την "κουβάλησε" απο το κέντρο μέχρι και τη περιοχή, όμως το σουτ που επιχείρησε ήταν αδύναμο.
  • 25' Γκολ για τις Μοίρες! Ο Χατζάκης εκμμεταλεύτηκε αδράνεια στην άμυνα του Εργοτέλη και με πλασέ έκανε το 0-1.
  • 16' Νέα καλή ευκαιρία για τις Μοίρες! Ο Τσακάνι από ευνοϊκό σημείο στα όρια της περιοχής έκανε το σουτ, αλλά πέρασε άουτ.
  • 13' Πρώτη καλή στιγμή για τον Εργοτέλη, με τον Ντίσα να παίρνει τη κεφαλιά, όμως ο Δανδάλης απέκρουσε.
  • 10' Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Τσακάνι, διώχνει σε κόρνερ ο Μιράσι.