Φόρτσαρε στην επανάληψη και πήρε ακόμα μία νίκη η Τύλισος

Η Τύλισος ανέβασε την απόδοση της στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με τους Κουνάβους και επιβλήθηκε με 0-2 για να πάρει το έκτο τρίποντο σε ισάριθμους αγώνες στην Α2 ΕΠΣΗ.

ΣΑΜΙΩΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Την απόλυτη πορεία της συνεχίζει η Τύλισος, που πέρασε και από τη δύσκολη έδρα των Κουνάβων. Το σύνολο του Δημήτρη Χωματά δεν είχε την καλύτερη εικόνα στο πρώτο μέρος, δίνοντας την ευκαιρία στους Κουνάβους να πιέζουν, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χωρίς σκορ στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη οι «πράσινοι» εμφανίστηκαν πιο αποφασισμένοι και σε συνδυασμό με τις αλλαγές του έμπειρου τεχνικού μπόρεσαν να επιβάλλουν τον δικό τους ρυθμό. Το γκολ που απλοποίησε τα πράγματα πέτυχε ο Μανιούδης στο 67′, ενώ το τρίποντο σφράγισε στο φινάλε ο Τριανταφύλλου που διαμόρφωσε το τελικό 0-2.