Α1 ΕΠΣΗ: Ψηφίστε και αναδείξτε τον MVP της 5ης αγωνιστικής

Η 5η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ ολοκληρώθηκε και η δημοσιογραφική ομάδα του GRANDSPORT, σας δίνει τη δυνατότητα να επιλέξετε τον MVP της αγωνιστικής.

Οι… υποψήφιοι ανά παιχνίδι:

Αλμυρός-Μοχός 1-0 / Γιώργος Σαρρής

Έκοψε αρκετές μπαλιές του Μοχού και αρκετές επιθέσεις του, κρατώντας όσο το δυνατόν πιο μακριά από την εστία του Γαλανάκη τη μπάλα

Χερσόνησος-Εργοτέλης 2-0 / Ζήσης Παραθύρας

Μπορεί να μην βρήκε δίχτυα, όμως “κατάπιε” αμέτρητα χιλιόμετρα, ήταν παντού στον αγωνιστικό χώρο και βοήθησε περισσότερο ανασταλτικά αλλά και επιθετικά την ομάδα του Μάριου Σηφάκη να πάρει μία σπουδαία νίκη κόντρα στον μέχρι χθες αήττητο Εργοτέλη.

Ρωμανός-Ασήμι 4-0 / Κώστας Νοδαράκης

Ο Νοδαράκης που με χατ-τρικ του στο πρώτο ημίχρονο, “καθάρισε” ουσιαστικά τη νίκη του Ρωμανού απέναντι στο Ασήμι!

ΠΑΝΟΜ-ΠΑΟΚ 1-1 / Άκης Κουράκης

Είναι ο παίκτης που μίλησε τελευταίος στην αναμέτρηση αφού στο τελευταίο λεπτό με φανταστικό γκολ έσωσε τον βαθμό και κράτησε το αήττητο για τον ΠΑΟΚ!

Αετός Ανωγείων-Μοίρες 2-1 / Γιάννης Γιαλιτάκης

Πέτυχε τα δύο γκολ του Αετού, με το δεύτερο να είναι καταπληκτικό σουτ, και έδωσε την πρώτη νίκη στην ομάδα του στην Α1 ΕΠΣΗ, έχοντας ακόμα αρκετές ευκαιρίες στο ματς

Ρούβας-Μινωική 2-1 / Νίκος Κόκκινος

Πάρα πολύ καλός στο χώρο του κέντρου, ειδικά στα μαρκαρίσματα, κρατούσε στις στιγμές που πίεζε η Μινωική, έτρεχε και μάρκαρε σε όλους τους χώρους και έβαλε και ένα καταπληκτικό γκολ.

ΑΕΚ-Ανθεστίων 2-0 / Αλέξανδρος Μουρτζάκης

Πέραν του γκολ, είχε την πιο σταθερή απόδοση, καλές άμυνες, καλές και σωστές μεταβιβάσεις αλλά και το γκολ με το οποίο ουσιαστικά κλείδωσε τη νίκη η ΑΕΚ.

Τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας θα ανακοινωθούν την Παρασκευή (18/10) στις 19:00.