Φιλική επικράτηση του ΟΦΑΜ επί της Θερίσσου

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης (18/09) ο ΟΦΑΜ επικράτησε με 4-1 της Θερίσσου.

Η ομάδα του Πέτρου Γιακουμάκη έδειξε να βρίσκεται σε καλό επίπεδο ετοιμότητας και πήρε τη νίκη, πραγματοποιώντας και πολύ καλή εμφάνιση στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Το σκορ στο ημίχρονο ήταν 3-0 για τους γηπεδούχους, με τον Σκουλούδη να σκοράρει δύο φορές και τον Ανδριανάκη να βρίσκει επίσης δίχτυα για τον σύλλογο από το Τσαλικάκι.

Στην επανάληψη ο Μοχιανάκης βρήκε επίσης δίχτυα για τον ΟΦΑΜ, ενώ το μοναδικό γκολ της Θερίσσου, η οποία συνεχίζει τη δουλειά για να εμφανιστεί πιο έτοιμη στη συνέχεια, πέτυχε ο Μπρίνταλος.

Οι συνθέσεις:

ΟΦΑΜ: Ανταλουδάκης, Ανδριανάκης, Λιοδακάκης, Πανταζής, Ξυλούρης, Στρατηγάκης, Παγκαλάκης, Χιώτης, Σηφάκης, Κραουνάκης, Παπαδάκης.

Έπαιξαν και οι: Απλαδάς, Ξυλούρης Χ., Αναστασάκης, Μοχιανάκης, Παπαδάκης Γ.

Θέρισσος: Αργέντης, Κακαβάς, Ρέππας, Παπουτσάκης, Χεράκης, Τσουβαλάς, Κατσαμάνης, Σφακιανάκης, Ταμιωλάκης, Λυμπερίδης, Μπρίνταλος.

Έπαιξαν και οι: Αργεντής Λ., Κωσνταντάκης, Αλεξάκης, Θεοδοσάκης.