Φιλική επικράτηση του ΑΟΤ επί του ΠΟΑ

Ο ΑΟΤ επικράτησε με 2-1 του ΠΟΑ στο δεύτερο παιχνίδι του «Μαρκομιχάλειου τουρνουά».

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό για τον ΑΟΤ με τον Παπανδρέου να βγάζει σε εξαιρετική θέση τον Πέτρου, που σκόραρε για το 0-1. Μάλιστα οι «ασπρόμαυροι» λίγο έλειψε τρία λεπτά να βρουν και δεύτερο γκολ, όταν ο Πέτρου έδωσε στον Καλογερά και εκείνος σημάδεψε στο δοκάρι, στο 8ο λεπτό.

Η ισοφάριση για την ΠΟΑ ήρθε στο 13′ όταν μετά από λάθος του Ιατράκη οι «πράσινοι» κέρδισαν πέναλτι, με τον Ροβίθη να αναλαμβάνει την εκτέλεση, τον Ιατράκη να αποκρούει, όμως ο έμπειρος μεσοεπιθετικός πλάσαρε σωστά στην επαναφορά για το 1-1.

Η ομάδα του Νίκου Σουτζή λίγα λεπτά μετά έκανε το 1-2 όταν μετά από όμορφη ανάπτυξη ο Γρηγοράκης έκοψε στον Παπανδρέου και αυτός πλάσαρε εύστοχα για να δώσει και πάλι προβάδισμα στον ΑΟΤ.

Οι συνθέσεις:

ΠΟΑ: Αμπατζής, Αυγουστάκης, Γιαλούσης, Κασσωτάκης, ΄Ζέλιος, Γωνιανάκης, Γιακουμάκης, Βορριάς, Βρεττός Νύκταρης Ροβίθης.

Έπαιξαν και οι: Καλογιαννάκης, Κουμάκης Τσιντάρης, Ικεότσα, Μπουτσάκης

ΑΟΤ: Ιατράκης, Χότζα, Γερακιός, Σαριδάκης, Σαβουϊδάκης, Κουτάντος, Αριστεινίδης, Παπανδρέου, Χαϊντίνι, Καλογεράς, Πέτρου.